Targi Mody Poznań już jutro

Targi Mody Poznań już jutro!

Największe święto mody w Polsce staruje już jutro. Wśród marek wystawców pojawią się zarówno te z Polski jak i zagranicy, a będzie ich blisko 250. Prężnie i niezwykle dynamicznie rozwijający się rynek odzieżowy przeżywa swój mały renesans, głównie z uwagi na zwiększenie znaczenia e-handlu oraz zrównoważonej mody, która staje się obecnie bardzo trendy. Zapraszamy wszystkich, dla których moda to zawód, pasja i prawdziwa miłość!

Kontraktacyjny charakter wydarzenia pozwala nawiązać nowe kontakty biznesowe, a także umożliwia zakup i prezentację najnowszych kolekcji odzieży damskiej, męskiej, jak i obuwia oraz dodatków. Wśród wystawców, prócz polskich marek, znajdują się także projektanci i producenci z takich krajów jak: Bułgaria, Chiny, Francja, Hiszpania, Indie, Niemcy, Szwajcaria, Turcja, Ukraina i Włochy.

Chcąc zwiększyć świadomość konsumentów na temat ochrony środowiska i ekologii, Targi Mody Poznań rozszerzają swoją ofertę, zapraszając do udziału firmy, dla których priorytetem w produkcji i codziennej pracy jest zrównoważony rozwój. Będzie można ich spotkać w specjalnej STREFIE EKO. Prócz powiększenia grona wystawców, specjaliści z tej dziedziny biorą także udział w Kongresie Fachowców, opowiadając o swoich doświadczeniach i trendach, które warto wykorzystać w modowym biznesie.

Kongres Fachowców

27.08.2019, godz. 9:30-13:30, Sala Ziemi

W dobie wszechobecnego Internetu, coraz trudniej nam zwrócić uwagę na otaczający nas świat i jego problemy. Nie możemy jednak pozostać obojętni, dlatego główna część jesiennego programu Kongresu Fachowców, poświęcona jest ekologii oraz zrównoważonej modzie. Nie brakuje także wątków dotyczących wciąż rozwijającej się branży e-commerce oraz nowoczesnych technologii – druku 3D czy wirtualnej przymierzalni. Całość po raz kolejny prowadzi dynamiczna Paulina Smaszcz-Kurzajewska. Tematy, które zostaną poruszone podczas kongresu:

Godz. 9:40-10:00

Technologia, która pozwala wirtualnie przymierzyć ubranie – Tomasz Runowicz w imieniu marki WEARFITS.

Godz. 10:00-10:20

Obraz współczesnego polskiego projektanta mody w oparciu o badania Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – porażki, recepta na sukces, współpraca z partnerami oraz oczekiwania -Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Godz. 10:20-10:40

E-commerce fashion: jak marketplace wspiera Twój biznes – Marta Kaleta i Martyna Głowińska z działu Brand and product design z Domodi.pl.

Godz. 10:40-11:00

Kształcenie projektantów, a rzeczywistość biznesowa. Czyli jak przemysł modowy wspiera studentów uczelni artystycznych – Anna Karpińska z ramienia marki Solar Company.

Godz. 11:00-11:20

Content Marketing w social-mediach w budowaniu marek – Katarzyna Pietrewicz-Żero i Bartosz Gorzejewski z Vogue Polska.

Godz. 11:40-12:00

Przykład marki modowej, propagującej zrównoważony rozwój – w imieniu marki NAGO, o idei oraz założeniach ekologicznego biznesu opowiedzą Jan Stasz i Julia Turewicz.

Godz. 12:00-12:20

Odpowiedzialna moda we współczesnym świecie – reprezentująca markę Slogan, Monika Krawczykowska.

Godz. 12:20 – 12:40

Działania dla poprawy sytuacji przemysłu tekstylnego i modowego w kontekście kryzysu klimatycznego i zanieczyszczenia środowiska – o nadprodukcji, zanieczyszczaniu środowiska, ekologicznych materiałach, roślinach barwierskich i wykorzystaniu druku 3D opowie Zuza Wójcik.

Godz. 12:40-13:00

Finansowanie ze środków unijnych w branży mody – w imieniu kancelarii Wierciński Kwieciński, Baehr, prelekcję wygłosi Aleksandra Libiszowska.

Zarówno we wtorek, jak i w środę, o godz. 15:00 na stoisku nr 7 – Moda Consulting odbywa się eksperckie seminarium Pani Anny Bombały pt. „Jak polskie marki odzieżowe mogą podbić niemiecki rynek?”.

Pokazy Mody i wieczór branżowy

Stałą częścią Targów Mody Poznań jest wieczór branżowy, podczas którego modele i modelki prezentują na wybiegu najnowsze kolekcje odzieży wystawców. Przy akompaniamencie saksofonu, wieczorem, pierwszego dnia targów można zobaczyć najnowsze trendy na nadchodzące sezony.

Drugiego dnia targów, od godz. 10:30, w Sali Ziemi rozpoczynają się pokazy handlowe wystawców. Zainteresowani mają również okazję zobaczyć autorskie projekty studentów kierunków artystycznych
Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu z Katedry Wzornictwa oraz Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu.

Bilety na Targi Mody Poznań

Bilet online na Targi Mody Poznań dla osób związanych z branżą mody jest bezpłatny. Właściciele sklepów, managerowie, marketingowcy, studenci uczelni kierunkowych, fotografowie, styliści, ilustratorzy otrzymują darmowy bilet wstępu po wcześniejszej rejestracji na stronie www.mtp24.pl.

W wydarzeniu mogą wziąć udział także osoby niezwiązane z branżą fashion, jednak zobowiązane są do zakupu biletu.

Szczegółowa agenda wydarzenia dostępna jest na stronie www.targimodypoznan.pl.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Targi Mody Poznań, które odbędą się już jutro, 27.08.2019 roku. Startujemy o godz. 9:00 w pawilonie Poznań Congress Center.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również