Tajski masaż

Tajski masaż – jak wygląda i działa

Długotrwały stres może doprowadzić do poważnych dolegliwości, nie tylko psychicznych, ale także fizycznych. Nieustannie spięte ciało nie będzie w stanie wypocząć nawet podczas snu, w związku z czym będziemy chodzili zmęczeni i poddenerwowani. Warto zatem od czasu do czasu się zatrzymać i spróbować czegoś, dzięki czemu się rozluźnimy i wrócimy do formy. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem może się okazać masaż tajski.

Jak wygląda masaż tajski?

Masaż tajski jest jednym z rodzajów masażu głębokiego. Łączy w sobie elementy aromaterapii, akupresury, refleksji i jogi. Podczas niego nasze mięśnie są uciskane, rozciągane, rozmasowywane i głaskane, masażysta układa je również w określonych pozycjach. Niejednokrotnie zdarza się, że osoba wykonująca usługę siada na nas i wygina poszczególne części ciała w specyficzny sposób. Istnieje nawet technika, w której masażysta może chodzić po naszych plecach. Jest to jednak kwestia indywidualna, wszystko zależy do tego, jak silnego masażu potrzebujemy.

Jednym z najbardziej specyficznych elementów masażu tajskiego jest fakt, że z reguły wykonuje się go… w ubraniu. Po przybyciu do salonu otrzymujemy specjalny strój, w który musimy się przebrać, zanim zabieg się rozpocznie. Jest to na pewno komfortowa opcja dla osób, które do tej pory krępowały się wszelkimi masażami właśnie ze względu na element nagości.

Zdarza się, że masaż tajski jest wykonywany przez dwie osoby. Proces zaczyna się od ceremonialnego obmycia stóp, a całość może trwać nawet 2 godziny. Istnieje wiele form tego zabiegu, w niektórych z nich wykorzystuje się aromatyczne olejki (wówczas konieczne jest rozebranie się).

Masaż tajski – jakie są efekty?

Rezultat masażu tajskiego będzie odczuwalny już po pierwszej wizycie, choć zdecydowanie warto tę czynność powtarzać. Przede wszystkim ma ona zbawienny skutek na nasz organizm, jeśli chodzi o stres. Mamy wymagającą pracę albo przytłaczają nas domowe obowiązki? Masaż tajski pomoże pozbyć się nieustannego napięcia, dzięki czemu wreszcie poczujemy się wypoczęci. Dodatkowo ciało oczyszcza się ze wszelkich toksyn, więc będziemy zdecydowanie zdrowsi.

To jednak nie wszystko. Potwierdzono, że zabieg doskonale radzi sobie ze skutkami menopauzy. Pomaga też zniwelować problemy związane z zaburzeniami trawienia czy krążenia. Jeśli cierpimy na chroniczne bóle głowy, to również warto skorzystać z takiej formy relaksu.

Formę i siłę masażu możemy dobrać indywidualnie, warto zatem przed umówieniem wizyty zastanowić się, jaki cel chcemy osiągnąć. Mówiąc bardzo ogólnie masaż tajski pozwala na zregenerowanie sił i odzyskanie dobrego samopoczucia. Każda osoba narażona na długotrwały stres powinna co jakiś czas pozwolić sobie na taki odpoczynek. Koszt pojedynczego zabiegu waha się w granicach 90-250 zł.

Masaż tajski – przeciwwskazania

Przed wybraniem się na masaż warto pamiętać, że istnieją przypadki, w których wykonanie określonej formy masażu nie będzie możliwe. Przykładowo jeśli jesteśmy w ciąży, należy zrezygnować z nadmiernego rozciągania brzucha, a gdy niedawno doznaliśmy kontuzji kolana, to lepiej skupić się na uciskaniu ramion czy kręgosłupa. Jeśli cierpimy na jakąś chorobę lub jesteśmy po przebytym urazie, trzeba koniecznie poinformować o tym masażystę.

Wszystkich zainteresowanych takim masażem zapraszamy do studia May Thai Massage, które oferuje tradycyjny tajski masaż wykonywany przez doświadczone masażystki z Tajlandii.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również