OLD TIMERS

Swing Club, OLD TIMERS w MCKiS

OLD TIMERS jest w polskim jazzie tradycyjnym symbolem i legendą. Powstał w 1965 r. w Warszawie, a już rok później zdobył pierwszą nagrodę w konkursie „Złotej Tarki” – imprezie towarzyszącej festiwalowi Jazz Jambore. Wynik ten powtórzył w dwóch kolejnych latach, stając się pierwszym i jak dotąd jedynym trzykrotnym zdobywcą tego trofeum.

Następne lata to pasmo sukcesów. Zespół koncertował na wielu festiwalach jazzowych w Europie. Dorobek muzyczny to nagranie kilkunastu płyt, setki koncertów, występów telewizyjnych i radiowych. Nie ma kraju w Europie gdzie nie występował by zespół OLD TIMERS . W 1975 r. zespołowi została wręczona Złota Płyta Polskich Nagrań za album „ Old Timers with Sandy Brown”

W 1980r. zespół odbył wielomiesięczne tourne po krajach byłego ZSRR pod nazwą „Gwiazdy Jazzu” oraz uczestniczył w festiwalu „Jazz Yatra” w Bombaju i Kalkucie.

Prezentowany niezmiennie wysoki poziom artystyczny zaowocował wspólnymi występami i nagraniami płytowymi z licznymi gwiazdami jazzu tradycyjnego, wśród których byli: Sandy Brown, Beryl Bryden, Wild Bill Davison, Champion Jack Dupree, All Grey, Joe Newman, Albert Nkolas, Benny Waters i inni Poza występami scenicznymi , wspomnieć też wypada o nagranej przez zespół muzyce do takich filmów jak: „Był jazz”, „Va Bank” czy „Seksmisja”. Uczestniczył także w realizacji spektaklu „Opera za trzy grosze” w Warszawskim Teatrze Ateneum, oraz w licznych programach telewizyjnych W ponad 40 letniej działalności skład zespołu ulegał zmianom, ale zawsze członkami grupy byli i są muzycy reprezentujący najwyższy poziom wykonawczy.

W kwietniu 2006 zespół nagrał płytę „Swing Thad Music” która została dołączona do listopadowego wydania „Jazz Forum” Nagranie to zebrało wiele znakomitych recenzji. W ankiecie czytelników „Jazz Forum” „Old Timers” został uznany za najlepszy zespół jazzu tradycyjnego w kraju.

Obecny skład zespołu „OLD TIMERS”

Jerzy Kuszakiewicz (trąbka)
Jerzy Galiński (klarnet)
Zbigniew Konopczyński (puzon)
Paweł Tartanus (banjo, vocal)
Wojciech Kamiński (fortepian)
Andrzej Zielak (kontrabas)
Bogdan Kulik (perkusja)

Adam Ferch – prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej

30 stycznia, godz. 19.00
Swing Club
Scena Elektoralna
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12
Bilety: 12 zł, dostępne w siedzibie MCKiS (pn.- pt. w godz. 10.00-19.00). Informacje: 22 586 42 59, 783 708 380

Old_Timers

Podziel się wiadomością:

Polecamy również