Swing Club

Swing Club w MCKiS

Cykl spotkań muzyczno – towarzyskich Swing Club realizowany w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki od stycznia 2013 roku, kontynuowany w 2014 roku w drugi i ostatni czwartek miesiąca, o godz. 19.00.

Przedsięwzięcie jest subwencjonowane przez ZAW STOART. Stanowi kontynuację spotkań odbywających się z inicjatywy środowiska muzyków od 2001 r.
Spotkania organizowane z inicjatywy środowiska profesjonalnych muzyków rozrywkowych, grupują muzyków w przedziale wieku od 20 do ponad 80 lat. Równolegle z promocją młodych talentów, prezentowany jest dorobek mistrzów.

Frekwencja na spotkaniach jest wysoka. Gromadzą one zarówno entuzjastów muzyki, jak i samych muzyków, którzy ze swymi rodzinami stanowią co najmniej połowę gości.

W trakcie spotkań wykonywana jest wartościowa muzyka rozrywkowa od lat trzydziestych XX w. Repertuar nie jest ograniczony do swingu lecz przewiduje każdy historycznie sprawdzony gatunek muzyki rozrywkowej, muzyki etniczne, jak również muzykę kameralną. W tym zakresie Swing Club chroni i utrwala dziedzictwo kulturowe bogatego dorobku polskiej i światowej muzyki rozrywkowej.

Socjologicznie rzecz ujmując, Swing Club przyczynia się do integracji środowiska profesjonalnych muzyków rozrywkowych. Zaobserwowana powiększająca się ilość, szczególnie młodych słuchaczy, nie związanych ani profesjonalnie z muzyką ani towarzysko z muzykami, świadczy o kulturotwórczym zakresie tego działania dla mieszkańców Warszawy i nie tylko.

Spotkania powyższe mają na celu propagowanie wysokiej kultury muzycznej przez wybitnych polskich muzyków i integrację ich środowiska. W dotychczasowych koncertach brali udział tacy wybitni muzycy jak m. in. : Filip Wojciechowski, Wojciech Karolak, Bogdan Hołownia, Maciej Strzelczyk, Gary Guthman, Paweł Pańta , Cezary Konrad, Andrzej Jagodziński, Beatrice Blanco, Marek Walawender, Anatol Wojdyna, Jerzy Tatarak, Janusz Strobel, Zbigniew Jaremko i zespoły np. „Old Timers”, „Blues Fellows”, „Dixie Warsaw Jazzman”, „Warszawa-Kyijew Express”, etc., etc.

Inicjatorem i prowadzącym spotkania Swing Club’u od 2008 r. jest Adam Ferch – zasłużony propagator jazzu, który w 1954r. uczestniczył w zakładaniu Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, a także z inicjatywy Leopolda Tyrmanda, Stefana Kisielewskiego i Romana Waschko, a przede wszystkim Bohdana Wodiczko, od 1958 r. do1968 r. prowadził stałe koncerty jazzowe na estradach: Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Śląskiej w Katowicach i innych, a ponadto inicjował i realizował wiele imprez propagujących wartościową muzykę jazzową.
Program koncertów Swing Clubu jest merytorycznie konsultowany z profesjonalnymi muzykami, członkami stowarzyszeń: STOMUR i STOART.

Koordynator: MCKiS, Piotr Mazur

13 lutego, godz. 19.00
Swing Club, The Mark Shepherd Swing Quartet with Joanna Morea
Scena Elektoralna
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12
Bilety: 12 zł, dostępne w siedzibie MCKiS (pn.- pt. w godz. 11.00-19.00). Informacje: 22 586 42 59, 783 708 380

The Mark Shepherd Swing Quartet with Joanna Morea
Joanna Morea (vocal, flet, saksofon sopranowy)
Mark Shepherd /leader/ (vocal, trąbka, flugelhorn, puzon)
Tomasz Wielechowski (fortepian)
Wojciech Zalewski (kontrabas)
Krzysztof Kwiatkowski (perkusja)
Adam Ferch – prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej

zsws01web_promo

Podziel się wiadomością:

Polecamy również