Swiece ozdobne wiece ozdobne jako dekoracja wn trz

Świece ozdobne jako dekoracja wnętrz

Świece ozdobne są jednym z popularniejszych produktów stosowanych w branży dekoratorskiej. Pozwalają w prosty i szybki sposób podkreślić charakter wnętrza, nadać mu wyjątkowo ciepłej atmosfery, ale też wprowadzić odrobinę intymności. Magiczny płomień nie tylko wprowadza klimat, ale też poprawia nastrój i działa kojąco na zmysły. Efektu tego nie da się uzyskać za pomocą sztucznego oświetlenia. Co warto wiedzieć o świecach ozdobnych? Sprawdź!

Świece ozdobne w jadalni

Jadalnia to wnętrze przystosowane do spożywania posiłków. To w niej koncentruje się życie domowników. Zarówno podczas wspólnej biesiady, jak i poza nią, warto zadbać o odpowiednie dekoracje. Do tego celu idealnie sprawdzą się   świece ozdobne oferowane przez markę KORLEONE. Nie tylko uzupełnią aranżację stołu, ale też umilą wspólnie spędzony czas i dodadzą niepowtarzalnego charakteru spotkaniu. Najlepiej, gdy przybiorą one smukłą formę i zostaną połączone z eleganckimi świecznikami, gdyż zajmą znacznie mniej miejsca, niż wersje bryłowe.

Element dekoracyjny innych wnętrz

Budując klimat w innych wnętrzach domu, warto zadbać nie tylko o najpopularniejsze dekoracje w formie obrazów czy figurek ozdobnych. Dzięki mnogości form, kształtów i kolorów świec ozdobnych, możliwość ich dopasowania do wnętrza, ale też wyeksponowania wybranych punktów jest niezwykle łatwa. Wpisują się one bowiem idealnie w każdy styl – zarówno rustykalny, w którym nawiązują do klimatu wsi, jak i skandynawski. Wybierając odpowiednie, warto sięgać po właściwe kolory. Największą popularnością cieszą się białe, ale też wszelkie pastelowe odcienie. Chcąc uzyskać wyjątkowy efekt, warto łączyć ze sobą różne rozmiary, jak i kształty. Najczęściej są to grube modele, w formie walca, aczkolwiek wszystkie inne również będą dobrym wyborem.

Nie należy zapominać o ich obecności we wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych. Tu jednak należy postawić na jednorodną kolorystykę i proste postacie, które będą ozdobą modernistycznych mebli. Specjaliści zaznaczają, że we wnętrzach w stylu loftowym idealne będą barwy i faktury nawiązujące do metalu, szkła czy kamienia. Nieco oryginalniejsze formy, z zatopionymi elementami ozdobnymi np. kamieniami czy muszlami, warto umieszczać w prostych stylizacjach, gdyż będą one głównym punktem dekoracyjnym.

Możliwości zastosowania świec ozdobnych jest wiele – ich wykorzystanie każdorazowo jest uzależnione od oczekiwań i potrzeb klienta. Wybierając właściwe, można również zwrócić uwagę na ich walory zapachowe – wówczas, będą pełnić funkcję dekoracyjną, ale też odświeżającą.

Zobacz wideo:

Czytaj również:

Copy link