Image002 wi teczne stylizacje

Świąteczne stylizacje

Często mówi się o tym, że to domowa atmosfera jest najważniejszym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Dobrze jest jednak odpowiednio zatroszczyć się o strój na tę wyjątkową okazję. Zasługują na to zarówno Twoi przyjaciele, rodzina, jak i własne samopoczucie, o które również należy tego dnia szczególnie zadbać.

Wigilijny dress code

Wigilia jest doskonałą okazją do długo wyczekiwanych, rodzinnych spotkań. To oczywiste, że podczas tego wieczoru chcemy wyglądać jak najlepiej. Przeźroczystości i frędzle lepiej jest jednak zostawić na Sylwestra. Kolacja wigilijna to jeden z nielicznych wieczorów, podczas których staramy się zachować chociaż pozory etykiety. Postarajmy się zatem, aby nasz strój był adekwatny do okazji. Wszyscy Ci, którzy są na bieżąco z modowymi trendami, z pewnością zauważyli, że większość aktualnych tendencji sprzyja klasycznym zasadom dress code’u. Jeśli na co dzień nie masz okazji, by włożyć tak ostatnio modną koszulę z fontaziem, Wigilijna kolacja może okazać się doskonałym pretekstem do przetestowania tego trendu na własnej skórze.

Co będzie modne na Boże Narodzenie 2015?

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że obok klasycznych, zimowych kolekcji w grudniu w sklepach pojawiają się także specjalne, świąteczne linie. Zazwyczaj dominują w nich kolory takie jak złoto, zieleń i czerwień, uzupełniane o typowe dla Bożego Narodzenia symbole. Polskie marki również dostosowują się do tych reguł. Tym razem ich uwaga skupiła się jednak nie na detalach, a kolorystyce. Postrzegamy to, jako ogromny atut – sweter w bałwanki i renifery można bez zażenowana założyć jedynie raz w roku – natomiast czerwona spódnica midi od Potis & Verso będzie Ci towarzyszyła przez cały jesienno-zimowy sezon. Równie dobrze sprawdzi się w tej roli kraciasty model marki Rabarbar.

Z okazji Bożego Narodzenia warto też przyjrzeć się ofercie marki Modesta. Domyślamy się, że każda ceniąca elegancję kobieta chętnie pokazałaby się w czarnej, pokrytej plisowaniem sukience tej marki. Swego czasu doceniła ją sama Agata Duda! Na uwagę zasługują też żakiety z aktualnej kolekcji, zwłaszcza ten ze srebrnym zdobieniem. Zdaniem naszego stylisty ten elegancki, bardzo dobrze przemyślany detal będzie doskonałym uzupełnieniem klasycznej –  opartej na kontraście czerni i bieli – stylizacji. W takim stroju zdobędziesz uznanie zarówno starszego, jak i młodszego pokolenia.

image003

image004

image005

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link