karl-lagerfeld-14327938

Świat według Karla Lagerfelda

Karl Otto Lagerfeld urodził się 10 września 1933 roku w Hamburgu. Swoją przygodę ze światem mody rozpoczął od wygrania konkursu i pracy w domu mody Balmain. W latach młodości przyjaźnił się z projektantem Yvesem Saint Laurentem i jego muzą, modelką Diora Jeanne Devis nazywaną Wiktorią.

W 1958 roku Karl pracował u Jean Patou, rok później współpracował z Valentino, Charlesem Jourdanem i Kizia. Od 1967 niemiecki projektant pracuje dla włoskiego domu mody Fendi. Stał się sławny dzięki kolekcji dla Chloe. Od 1983 roku projektant stoi na czele francuskiego domu mody Chanel. Dzięki niemu marka zyskała sławę.

Projektanta i założycielkę domu mody łączy miłość do francuskiego stylu i sentencji. Od 29 lat projektant ma swoją własną markę. W 2004 roku niemiecki projektant jako pierwszy stworzył kolekcję dla Szweckiej marki sieciowej H&M.

Karl Lagerfeld projektuje, fotografuje, a on nie dawna także reżyseruje. Na swojej stronie internetowej wydaje własny magazyn “Karl Diary”. Co sezon zaskakuje nowymi pomysłami i aranżacją pokazu mody Chanel. Dla marki Fendi stworzył brelok “Karlito” z futra z własną podobizną, na które jest lista oczekujących. Fanów projektanta nie odstraszają ani ceny, ani długa kolejka.

W 2013 roku pojawiła się książka “The World According the Karl“, w której znalazły się maksymy i aforyzmy projektanta oraz ilustracje Chalesa Amelin francuskiego artysty. Na początku grudnia w Polsce pojawiło się tłumaczenie tej książki na język polski “Świat według Karla“. Książka wydawnictwa Rebis do kupienia za 49,90 złotych.

Polecamy dla fanów projektanta!

Karolina Stola

swiat-wedlug-karla-b-iext27014958

Podziel się wiadomością:

Polecamy również