ekspres do kawy na kapsułki

Stylowy i funkcjonalny sprzęt w kuchni? Wybierz ekspres do kawy na kapsułki!

Kawa jest uwielbiana przez miliony osób na całym świecie. Jej miłośnicy nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez choćby kilku łyków tego wspaniałego napoju. A dlaczego? Ponieważ znajdujące się w nim kofeina oraz inne składniki nie tylko dodają energii, lecz także poprawiają humor i zdolność koncentracji. Jednak aby przyrządzić dobrej jakości kawę, należy mieć odpowiedni ekspres. Jak wybrać taki, który będzie funkcjonalny, a jednocześnie stylowy?

Największa zaleta ekspresów do kawy

Sklepowe półki dosłownie uginają się pod różnego rodzaju urządzeniami przeznaczonymi do parzenia kawy. W zależności od upodobań, możemy wybierać między najprostszymi zaparzaczami, popularnymi ekspresami przelewowymi oraz zdecydowanie najbardziej nowoczesnymi automatami ciśnieniowymi. Wśród różnych zalet każdego z tych rozwiązań, wszystkie łączy jeden cel – stworzenie napoju doskonałego. Bo nic tak nie zachęci do działania i nie poprawi humoru jak filiżanka mocnej, aromatycznej kawy.

Dlatego też przebierając wśród kształtów i kolorów ekspresów, warto pamiętać, żeby oprócz świetnego wyglądu urządzenie charakteryzowało się też odpowiednim działaniem. Wśród tego typu urządzeń możemy znaleźć wiele ekspresów kapsułkowych, które wyróżniają się prostą, intuicyjną obsługą oraz nietuzinkowym designem.

Wiele możliwości ekspresów kapsułkowych

Ekspres do kawy powinniśmy wybrać pod kątem jego możliwości – w końcu ma to być urządzenie, które codziennie będzie przyrządzać dla nas ulubiony napój. Automaty kapsułkowe wyróżniają się wśród innych ekspresów ciśnieniowych przede wszystkim wyjątkowo prostym działaniem. Niektóre z nich potrafią niemal samodzielnie przyrządzić różnego rodzaju kawy – od klasycznego espresso, przez mocne ristretto, po nieco subtelniejsze lungo czy wyważone americano. Część z nich, np. wielofunkcyjne Nespresso De’Longhi, ma możliwość przygotowania znakomitej kawy z dodatkiem mleka lub gęstej mlecznej pianki. Zintegrowany z urządzeniem spieniacz do mleka pozwala w kilka chwil przyrządzić tak pyszne napoje jak uwielbiane przez fanów delikatnych smaków latte macchiato, czekoladowa kawa mocha czy idealnie skomponowana flat white.

Część ekspresów na kapsułki ma także możliwość ustawienia temperatury przygotowywanej kawy, a nawet ilości wody użytej do zaparzania. Jest to wyjątkowo przydatna funkcja, zwłaszcza dla zwolenników słabszych lub wyjątkowo mocnych napojów kawowych.

Wyjątkowy design ekspresów na kapsułki

Lista wymagań związanych z wymarzonym ekspresem do kawy zazwyczaj obejmuje takie punkty jak: intuicyjna obsługa, krótki czas nagrzewania, oszczędzanie energii oraz oryginalny wygląd. Dobrze jest, kiedy ekspres do kawy poza funkcjonalnością ma też do zaoferowania unikalny styl, który będzie pasował do kuchni. Te wszystkie funkcje można znaleźć w ekspresach na kapsułki – świetnym przykładem jest tu Nespresso De’Longhi.

Kawa z kapsułki – czy jest lepsza od innych?

Aby jak najdłużej zachować wszystkie aromaty świeżo wypalonej kawy, zamyka się ją w słoikach lub puszkach. Niestety, często po otwarciu większego opakowania ziarna szybko tracą to, co jest w nich najcenniejsze – wyjątkowy zapach i smak. Bardzo prostym rozwiązaniem jest umieszczenie pojedynczej porcji kawy w hermetycznie zamkniętej kapsułce. Dzięki temu zmielone ziarna utrzymują swój aromat przez cały okres transportu i przechowywania, a przygotowany z niej napój zachowuje wielowymiarowy aromat i głęboki smak.

Artykuł Partnera

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link