Staniki do zadań specjalnych

Staniki do zadań specjalnych, czyli różne rodzaje biustonoszy

Ogromna różnorodność biustonoszy sprawia, że nie tylko mężczyźni mają problemy z rozeznaniem się w fasonach i typach tego szczególnego elementu damskiej bielizny. Niektóre staniki zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o konkretnych zastosowaniach. Przy doborze biustonosza warto więc kierować się zarówno jego rozmiarem, jak i rodzajem. W ten sposób kupić można stanik estetycznie wykonany i wygodny, a zarazem praktyczny i funkcjonalny.

Biustonosz z fiszbinami i bez

Fiszbiny to specjalne druty, które pomagają utrzymać piersi na odpowiedniej wysokości. Nadają im również zebrany i kulisty kształt, wzmacniając stabilność położenia biustu w staniku. Biustonosze z fiszbinami posiadają różne formy miseczek i stopnie zabudowania. Większość obecnie produkowanych staników charakteryzuje się konstrukcją na fiszbinach, przez co są one najbardziej uniwersalne. Modele pozbawione fiszbin kojarzą się natomiast nieco ze stylistyką retro. Biustonosze bez drucianego usztywnienia są zwykle mocno zabudowane. Podobną konstrukcję posiadają braletki, czyli miękkie staniki z trójkątnymi miseczkami. Ich lekkie podtrzymanie sprawia, że sprawdzają się w przypadku niedużych piersi. W sprzedaży można jednak znaleźć także odpowiednio dopasowane wersje D+. Tradycyjne staniki z fiszbinami i bez fiszbin idealnie nadają się do noszenia na co dzień.

Staniki do zadań specjalnych

Stanik sportowy

Biustonosze sportowe występują zarówno w wersji z fiszbinami, jak i bez. Wybór konkretnej konstrukcji powinien zależeć przede wszystkim od preferencji użytkowniczki. Stanik sportowy przeznaczony jest do noszenia podczas aktywności fizycznej. Jego zadaniem jest nie tylko zasłonięcie biustu na czas ćwiczeń, ale też zabezpieczenie go przed obciążeniami i wstrząsami. Odpowiednia budowa skutecznie chroni przed bólem w trakcie wysiłku, a także ewentualnymi deformacjami. Biustonosze te występują w różnych stopniach wsparcia. Najlżejsze przydają się np. podczas jogi, a te najlepiej zabezpieczone do jazdy konnej, biegania czy tenisa. W przypadku niedużej intensywności ćwiczeń wybrać można praktycznie dowolny stanik sportowy. Przy bardziej wymagającej aktywności warto jednak zdecydować się na model specjalistyczny, zwłaszcza jeżeli biust jest dość duży. Biustonosze sportowe produkowane są głównie przez firmy oferujące odzież treningową, a także niektóre marki bieliźniane. Duża różnorodność pozwala na wybór stanika dokładnie dopasowanego pod względem rozmiaru.

Stanik typu longline

Biustonosze typu longline stają się obecnie coraz modniejsze. Pod względem budowy przypominają połączenie stanika z gorsetem. W tym przypadku miękkie lub usztywniane miseczki nie są przyszyte do tradycyjnego obwodu, tylko szerszego paska materiału. Z reguły sięga on kilka centymetrów niżej, nierzadko do samej talii. Biustonosze typu longline są wyjątkowo stylowe. Modele z nieprześwitującymi miseczkami doskonale pasują do lekkiej kurteczki lub narzutki. Przedłużona budowa tego typu stanika korzystnie wpływa także na sylwetkę. Szeroki obwód odciąża nieco ramiączka, dzięki czemu przejmuje więcej ciężaru na siebie. Wymusza to na użytkowniczce utrzymanie wyprostowanej postawy.

Staniki do zadań specjalnych

Biustonosze typu fullcup

Staniki typu fullcup są bardzo zabudowane. Z angielskiego ich nazwa oznacza pełną miskę. Z reguły biustonosze te polecane są posiadaczkom dużego i ciężkiego biustu. Krój ten często też pozbawiony jest fiszbin. Doskonale sprawdza się zwłaszcza jako stanik do karmienia i ciążowy, ze względu na możliwość dobrego podtrzymania cięższych i wrażliwych na bolesność piersi. Biustonosze typu fullcup są wysoko zabudowane pod pachami oraz z przodu. Miska nie tylko zbiera pierś do środka i podtrzymuje ją od dołu, ale też obejmuje w całości. Ten rodzaj staników polecany jest również paniom D+ i seniorkom. Biustonosz to jednak nie wszystko. Sposobem na zadbanie o kondycję piersi może być krem Ovashape. Opis preparatu znajduje się na stronie: https://wntt.pl/ovashape/. Krem Ovashape stymuluje tkankę gruczołową piersi, a także ujędrnia je i zwiększa ich rozmiar.

Artykuł Partnera

Scroll to Top
Scroll to Top