sposoby na worki pod oczami

Sposoby na worki pod oczami

Spoglądając każdego ranka w lusterko, niejedna z nas widzi ciemne, nieestetyczne worki pod oczami. To one odpowiadają za to, że nasza twarz wygląda na zmęczoną, smutną i często znacznie starszą niż jest w rzeczywistości. Często zastanawiamy się, co jest ich przyczyną i szukamy skutecznych sposobów, aby się ich pozbyć.

Worki i sińce pod oczami – przyczyny ich powstawania.

Oczy to nasza wizytówka i świadectwo dobrego zdrowia. Jasne i błyszczące przyciągają spojrzenia innych i mówią o tym, że nasz organizm jest w doskonałej kondycji. Spuchnięte i podkrążone często wskazują na przemęczenie lub brak wystarczającej ilości snu. Ciemne sińce pod oczami dodają nam lat i odbierają twarzy całą promienność. Ich obecność lub nagłe pojawienie się, może również świadczyć o poważnych chorobach, które wymagają konsultacji lekarskich. U dorosłych powstawanie worków pod oczami wiąże się z naturalnymi procesami starzenia się organizmu oraz tzw. grawitacyjnej migracji tkanek. Często również ludzie bardzo młodzi mają problem z podkrążonymi i spuchniętymi sińcami pod oczami. W znacznym stopniu jest to spowodowane nieprawidłowym odżywianiem czy niehigienicznym trybem życia, ale mogą również pojawiać się w wyniku uwarunkowań genetycznych.

Jak skutecznie zamaskować worki pod oczami?

Każda z nas ma kilka mniej lub bardziej skutecznych metod w walce z sińcami pod oczami. Przyjrzyjmy się tym najczęściej stosowanym.

Naszą walkę z workami pod oczami najczęściej zaczynamy od tak zwanych babcinych sposobów. I bardzo słusznie, ponieważ przy sporadycznie podkrążonych i spuchniętych oczach są one zazwyczaj wystarczające. Do najbardziej popularnych zaliczyć możemy okłady ze schłodzonego ogórka czy surowego ziemniaka. Dużą skutecznością charakteryzują się również okłady z rumianku czy czarnej herbaty. Ich działanie polega głównie na obkurczaniu drobnych naczyń krwionośnych w okolicach oka, dzięki czemu udaje się znacznie zmniejszyć opuchliznę pod oczami.

W przypadku kiedy domowe sposoby nie przynoszą pożądanych efektów, możemy poszukać bardziej inwazyjnych metod dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej. Szeroka paleta zabiegów obejmuje najczęściej wypełnianie tzw. doliny łez za pomocą kwasu hialuronowego lub mezoteriapię igłową oraz klika innych bardziej zaawansowanych zabiegów. Ich zastosowanie pozwala zazwyczaj na uzyskanie spektakularnych wyników.

Makijaż i codzienna pielęgnacja – podstawowe sposoby do walki z podkrążonymi oczami.

Worki pod oczami czy opuchliznę można również tuszować makijażem. Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie dobrego korektora. Prawidłowo dobrany kolorystycznie i odpowiednio położony, pozwoli na ukrycie sinych zabarwień pod okiem oraz skoryguje inne mankamenty oka.

Na koniec kwestia oczywista, ale często zaniedbywana, czyli codzienna pielęgnacja skóry wokół oczu. Bez względu na okoliczności, zawsze należy wykonywać pełny demakijaż oka, aby pozbyć się wszystkich ewentualnie drażniących substancji. Najlepiej korzystać przy tym z przebadanych dermatologicznie środków myjących. Przed snem warto również położyć warstwę dobrego kremu pod oczy, aby pozwolić skórze na pełną regenerację.

Dbanie o zdrowie oczu i skóry wokół nich to wymagające zadanie, ale zdecydowanie warto to robić. Dzięki temu zminimalizujemy nieestetyczne worki pod oczami, a nasze spojrzenie będzie jasne i promienne.

Więcej informacji na ziaja.com

Scroll to Top
Scroll to Top