Cap 1837179 640 Sportowa elegancja czyli co ze sob czy

Sportowa elegancja, czyli co ze sobą łączyć?

Projektanci każdego dnia ścigają się w wyścigu o zdobycie tytułu najkreatywniejszego twórcy w historii. Nic dziwnego, że trendy zmieniają się co sezon, a kolejne propozycje potrafią być szokujące. Czerpanie z przeszłości, łączenie i mieszanie ze sobą na pozór niepasujących materiałów czy składowych odzieży to aktualnie chleb powszedni większości witryn sklepowych. Jedną z kontrowersyjnych opcji, lecz chętnie przyjętą przez ogół społeczeństwa jest sportowa elegancja. Co to za nurt i jak korzystać z tego stylu?

Wygodnie i z klasą

Pęd życia, długie godziny w pracy oraz chęć częstych spotkań z przyjaciółmi zaowocowało wykreowaniem propozycji stylizacji, które sprawdzą się nie tylko na oficjalnych spotkaniach, ale również z powodzeniem oczarują wszystkich podczas wieczornego drinka. Sportowa elegancja łamie zasady i tworzy nowe reguły. Dzięki temu nurtowi możliwe jest noszenie spodni dresowych do eleganckiego płaszcza oraz klasycznych szpilek do obszernej bluzy, która udaje sukienkę. Teraz zwykła sportowa czapka Nike z miejsca staje się pożądanym dodatkiem nadającym rytm całej stylizacji. A to dopiero początek. Mężczyźni podczas oficjalnych przyjęć dobierają obuwie sportowe do smokingu. Kobiety łączą eleganckie suknie z kurtką przeciwdeszczową. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia i własny komfort. Bo to właśnie wygoda i dobre samopoczucie powinna być stawiana na pierwszym miejscu.

Czar miejskiego stylu

Zestawianie ze sobą eleganckich elementów garderoby ze sportowymi dodatkami to jeden z wielu możliwych kierunków. Inną propozycją jest wyszukiwanie ubrań, które są uszyte z klasycznych tkanin, takich jak sztywna bawełna, koronki czy szyfon, a modelem przypominają odzież sportową. Dobrym przykładem są spodnie joggery zdobywające coraz większą popularność. Swoim krojem nawiązują do standardowych dresów, jednak dzięki odpowiedniemu materiałowi to elegancja w nowej formie. Takie propozycje umożliwiają zestawianie kolejnych sportowych dodatków jak czapka Nike i marynarka. Jeszcze niedawno nie do pomyślenia, a obecnie bardzo popularna stylizacja.

Moda rządzi się swoimi prawami. Ma być swobodnie, luźno, ale też zaskakująco i z dobrym smakiem. Zabawa różnorodnymi stylizacjami, łamanie konwenansów oraz pozostawanie w zgodzie z własnym gustem, to reguły, które powinny kierować każdym człowiekiem. Należy pamiętać, że na wszystko jest czas i miejsce.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link