IMG 8952 S owia ski jedwab len w ywio ach ziemi

Słowiański „jedwab” len w żywiołach ziemi

Słowiański „jedwab” len w żywiołach ziemi to niezwykła „opowieść” modowo-artystyczna o bogactwie Dolnego Śląska – lnie. W dniu 8 kwietnia 2016 roku w pięknych wnętrzach Zamku Książ odbyły się dwa pokazy, które zgromadziły ponad 300 widzów!

Wydarzenie modowo-artystyczne, jakim był pokaz mody ukoronowało wspaniałą pracę całego zespołu i udowodniło, że warto wspólnie działać. Pokaz obfitował w pozytywną energię, która unosiła się w tańcu żywiołów ziemi. Trudno było trzymać na wodzy swoje emocje. Działo się!

Uczestniczki projektu przez swoje zaangażowanie poczuły się dowartościowane i piękne w niezwykłych kreacjach stworzonych przez Esterę Grabarczyk – kreatywną projektantkę, która w len potrafi tchnąć zupełnie nowe życie . Całości dopełniła choreografia autorstwa Andrzeja Grabarczyka, który w każdym szczególe dopracował gesty i ruchy modelek. Dynamiczna muzyka w postaci ogromnej dawki pozytywnych wibracji a także „ walka” skrzypiec i wokalu w wykonaniu Katarzyny Niemierowskiej i Agnieszki Świerczyńskiej -Sokolnickiej , porwała widzów i przeniosła w świat żywiołów, których zmagania można było obserwować na wybiegu.
Walka żywiołów, gesty, delikatne ruchy sukienek, błyszcząca biżuteria – to wszystko zostało wyśmienicie uchwycone i zaprezentowane na sali balowej, która przez chwilę stała się zupełnie innym światem.
Naturalność lnu, doskonale opisuje jego charakter, który ukierunkowany jest na to co ważne w naszym regionie, a tak często zapominane. 
Organizatorzy wydarzenia mają nadzieję, że niedługo marzenia staną się realnością, a len za sprawą magicznego duetu jaki tworzą Estera i Andrzej Grabarczyk wróci do łask nie tyko w dawnych komnatach księżnej Daisy von Pless.

Szczególnym gościem wieczoru była wspaniała tancerka, choreografka, dziennikarka mieszkająca na stałe w Paryżu – Krystyna Mazurówna. Każdy, kto choć przez chwilę mógł poznać ją bliżej nie może zaprzeczyć, że jest osobą pełną humoru, naturalności i otwartości.

Zapraszamy do współpracy i obecności w naszych kolejnych projektach.

Patronat medialny: ModaiJa

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link