srebrne włosy

Siwe i srebrne włosy – powrót trendu

Kilka lat temu prawdziwą furorę zrobiła moda na siwe i srebrne włosy – nie tylko te naturalne, a przede wszystkim celowo farbowane na gołębią szarość, platynę lub srebro. Uzyskanie i utrzymanie pięknej, farbowanej szarości na włosach nie jest łatwe. Dobrze dobrana farba do włosów – zmywalna lub permanentna – w szarym lub srebrzystym odcieniu pomoże w osiągnięciu tego wyjątkowego, modnego koloru samodzielnie w domu, bez konieczności wizyty u fryzjera.

Eksperymenty z odcieniem włosów od dłuższego czasu nie są już domeną wyłącznie zbuntowanych, alternatywnych nastolatek. Włosy we wszystkich kolorach tęczy miewają wpływowe gwiazdy muzyki, filmu, internetowych kanałów i sieci społecznościowych. Nie każdy jednak ma możliwość zdecydowania się na trwałe farbowanie bądź ryzyko kilku dni naprawiania ewentualnych błędów w koloryzacji lub chęci powrotu do poprzedniego koloru włosów.

 

Farbowanie jednodniowe czy trwałe?

Dla osób chcących wypróbować odważne trendy koloryzacji, zachowując jednocześnie gwarancję łatwego cofnięcia efektu, idealna będzie farba do włosów zmywalna po pierwszym myciu. Jednodniowa farba do włosów w srebrzystym kolorze pozwoli bez konsekwencji sprawdzić, jak czujemy się w takiej fryzurze, bez konieczności kosztownego rozjaśniania włosów, które nie pozostaje również obojętne dla ich stanu i struktury. Zanim podejmiemy poważniejsze kroki w kierunku radykalnej zmiany wizerunku, warto dokonać właśnie takiej „przymiarki”, pokrywając włosy zmywalną farbą w kolorze srebrzystej szarości. Taki odcień zmywalnej farby do włosów znajdziemy na przykład w serii jednodniowych farb Colorista L’Oreal Paris. Jednodniowa koloryzacja produktem Hair Makeup w formie żelu nakładanego na suche włosy zapewnia intensywną koloryzację i widoczny efekt bez niszczenia włosów. Farba do włosów zmywalna po jednym myciu nie wnika w strukturę włosa, a jedynie nadaje mu zewnętrzną, tymczasową warstwę kolorystyczną.

Jeśli zdecydujemy się na farbowanie włosów na szary lub srebrny kolor przy pomocy farby trwałej, musimy pamiętać o kilku ważnych, podstawowych zasadach. W przypadku chęci farbowania na siwo włosów ciemnych musimy rozjaśnić bazowy kolor włosów nawet o kilka tonów, by jasne pigmenty zawarte w farbie mogły być widoczne po wniknięciu w strukturę włosa podczas procesu farbowania. Siwe i szare odcienie włosów mają również tendencję do żółknięcia i utraty srebrzystej, chłodnej tonacji koloru. W celu utrzymania pięknej barwy, po farbowaniu warto używać do mycia włosów tak zwanego srebrnego szamponu, który pomoże zachować efekt farbowania na dłużej.

Siwe i srebrne włosy świetnie prezentują się w zestawieniu z mocnym makijażem oczu w stylu smokey-eye. Decydując się na tak odważny i wyróżniający się kolor włosów, warto przygotować się na konieczność doboru odpowiedniej stylizacji każdego dnia, by uniknąć wyglądu sugerującego zmęczenie i upływ lat, o co łatwo przy farbowaniu włosów na odcienie szarości.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również