Beautiful beauty face 1204505 Roz wietlaj cy matuj cy czy kryj cy Pomagamy wybra idealny podk ad

Rozświetlający, matujący czy kryjący? Pomagamy wybrać idealny podkład

Cera może zmienić się z wiekiem, tak samo jak jej potrzeby. Kluczem do zachowania pięknie wyglądającej skóry jest ich rozpoznanie i zastosowanie właściwej pielęgnacji. Nie należy przy tym zapominać o odpowiednim makijażu. Jak dobrać podkład idealny? Zobacz nasze wskazówki.

Dobry makijaż lekko kamufluje niedoskonałości, sprawia, że cera wydaje się promienna i świeża. To przepis na dobre samopoczucie skóry i twoje. Rozpoznaj rodzaj swojej cery i zobacz, jaki produkt powinnaś wybrać dla siebie.

Podkłady rozświetlające – dla kogo są odpowiednie?

 Produkty tego typu dedykowane są osobom, których cera jest szara i ziemista. W swojej formule posiadają często składnik rozświetlający, np. mikę, która nadaje skórze naturalnie wyglądający glow. Podkład ten, nakładany na całą twarz, to dobry kosmetyk na czas po zimie, kiedy cera traci blask i wydaje się zmęczona. Produkt sprawdzi się także u nieco dojrzalszych kobiet, które chcą optycznie wyretuszować zmarszczki: drobinki załamują światło i sprawiają, że cera wygląda na gładszą.

Podkład ten można używać także miejscowo, jako alternatywy dla rozświetlacza. Wspaniale uwydatni szczyty kości policzkowych i sprawi, że twarz wyda się szczuplejsza.

 

Kto powinien używać podkładów matujących?

Podkłady matujące to kosmetyki dla osób, którym zależy na długo utrzymującym się makijażu. Dzięki temu, że absorbują nadmiar sebum, można je nosić bez poprawek niemal przez cały dzień. Ich formuła jest dość sucha. To prosta metoda na błyszczenie skóry! Dzięki temu są uwielbiane przez kobiety, którym doskwiera ta przypadłość. Matują dyskretnie strefę T, choć dla pełnego efektu muszą być utrwalone pudrem.

 

Podkład kryjący

To produkt do zadań specjalnych. Przeznaczony jest dla posiadaczek skóry problematycznej – ma za zadanie w dyskretny sposób zatuszować niedoskonałości cery. Makijażowy kamuflaż dla naczynek, wyprysków czy lekkich zasinień. Mocno kryjący podkład musi być jednak używany z pewną wprawą: może powodować smugi.

ModaiJa poleca również:

Copy link