Roma1 Roma G siorowska jak Shirley Maclaine

Roma Gąsiorowska jak Shirley Maclaine?

Wczoraj na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji odbyła się światowa premiera filmu Leszka Dawida pt. „Ki”. Film został pokazany w prestiżowej sekcji kina autorskiego Venice Days, której selekcjoner porównał energię grającej główną rolę Romy Gąsiorowskiej do młodej Shirley Maclaine.

Po pierwszym pokazie prasowym dziennikarka Variety, Leslie Felperin napisała: Roma Gąsiorowska, pomimo wszystkiego, co robi jej postać, potrafi sprawić, że ją lubimy. Sam film jest pełnym życia portretem współczesnej miejskiej kultury młodzieży w Polsce.

Venice Days jest sekcją prezentującą kino niezależne i przebiegającą obok głównej selekcji weneckiego festiwalu. Dopuszcza się do niej 12 filmów. Filmy staną do współzawodnictwa o wyróżnienie przyznawane przez Europa Cinemas, które wiąże się ze wsparciem dystrybucyjnym. Produkcje debiutantów mogą się ubiegać o Lwa Przyszłości, czyli nagrodę im. Luigi De Laurentiisa. Jej laureat otrzyma 100 tysięcy euro.

„Ki” to odważny debiut fabularny Leszka Dawida z nagrodzoną na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Romą Gąsiorowską w roli głównej. Film wciąga nas w szalony, barwny świat Ki – zachłannej na życie i bezkompromisowej dziewczyny, która nie poddaje się ograniczeniom i głośno mówi, czego oczekuje od świata.

Polska premiera „Ki” zaplanowana jest 30 września 2011.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Roma Gąsiorowska
Roma Gąsiorowska, foto:MWmedia
[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link