Rolety rzymskie estetyczna ochrona przed promieniami slonca jakie wzory rolet sa aktualnie na topie Rolety rzymskie 8211 estetyczna ochrona przed promieniami s o ca Jakie wzory rolet s aktualnie na topie

Rolety rzymskie – estetyczna ochrona przed promieniami słońca. Jakie wzory rolet są aktualnie na topie?

Rolety rzymskie od kilku sezonów skutecznie konkurują z zasłonami. Są praktyczne, wygodne, ładne i łatwo utrzymać je w czystości. Podpowiadamy, jakie wzory są aktualnie na topie.

Rolety rzymskie – starożytny wynalazek w nowej odsłonie

Pomysł, by wieszać w oknach duże płótna dla ochrony przed słońcem, nie jest niczym nowym. Po raz pierwszy zastosowano go naprawdę dawno, bo w Starożytnym Rzymie. Wówczas zasłaniano okna i drzwi mokrymi kuponami materiału, co miało chronić przed upałem i przy okazji przed kurzem.

Dziś rolety rzymskie (nazwa, jak widać, nie jest przypadkowa) są nie tylko praktyczną, ale przede wszystkim dekoracyjną osłoną okna. Wieszamy je dla wygody, ale i dla ozdoby.

Mogłoby się wydawać, że rolety są stosunkowo młode, na pewno młodsze od zasłon. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Rolety znane są od tysiącleci, a zasłony, w takiej formie, w jakiej używamy ich do dziś, znane są zaledwie kilkaset lat.

Przeczytaj także: Rolety rzymskie, czyli nowe podejście do kwestii osłony przed słońcem

Rolety rzymskie najwazniejsze zalety Rolety rzymskie 8211 estetyczna ochrona przed promieniami s o ca Jakie wzory rolet s aktualnie na topie

Rolety rzymskie – najważniejsze zalety

Rolety rzymskie szyte są z tych samych tkanin co zasłony. Wybór jest naprawdę duży i praktycznie każdy, może mieć dokładnie taką roletę, jakiej zapragnie. W przypadku klasycznych rolet wybór jest znacznie mniejszy.

Rolą rolety rzymskiej jest ochrona pomieszczenia przed promieniami słonecznymi. Tutaj trzeba podkreślić, że wiele zależy od tkaniny, z jakiej roleta została uszyta. Nie wszystkie mają zdolności zaciemniające. Warto też zauważyć, że roletę można ustawić w dowolnej pozycji na oknie. Może przesłaniać całą szybę lub tylko jej górny fragment. To drugie rozwiązanie jest często stosowane, bo promienie słoneczne padają od góry.

Z praktycznego punktu widzenia warto podkreślić, że rolety rzymskie można zdjąć z okna i uprać. Przy okazji można wymienić je na inne.

Rolety rzymskie – najmodniejsze wzory

Przeglądając stronę marki Eurofirany, można zauważyć, że przeważają oferty rolet jednobarwnych. Kolorystyka jest dość uniwersalna, jednak nie znajdziemy tkanin mocno jaskrawych. Dominują stonowane ciemne barwy, szarości, butelkowa zieleń, ciemna żółć, bordo, granat, turkus i oliwka. To wyraźny sygnał, jak powinny być dekorowane wnętrza. Dziś nie szuka się krzykliwych, kolorowych aranżacji. Dom ma być miejscem relaksu i wyciszenia.

Miłośników stylu glamour na pewno zainteresują tkaniny żakardowe z ornamentowymi wzorami w srebrnym kolorze. To bardzo dekoracyjna propozycja rolet rzymskich, przygotowana z myślą o wnętrzach urządzonych bez minimalistycznej skromności. Smaczku dodaje efekt 3D.

Wśród tkanin wzorzystych największym zainteresowaniem cieszą się te z geometrycznymi nadrukami, utrzymane zarówno w ciemnej, jak i jasnej tonacji, a także tkaniny w kwiaty. Te ostatnie przyjmują bardzo różne kształty, począwszy od wiernego odwzorowania natury po bardzo swobodną jej interpretację.

Eurofirany to marka, która w tym roku obchodzi dwudzieste dziewiąte urodziny. Długoletnie doświadczenie zaowocowało powstaniem trzech unikalnych kolekcji: Ella Line, Diva Line i Reina Line. W ofercie Eurofiran znajdują się zarówno wyroby gotowe (zasłony, rolety, firany, pościel, koce, obrusy, ręcznik, poszewki, artykuły dekoracyjne), jak i szyte na wymiar firany, rolety i zasłony. Sprzedaż prowadzona jest w kilkudziesięciu salonach stacjonarnych w całej Polsce oraz za pośrednictwem strony internetowej.

Artykuł Partnera

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link