Rockefeller Plaza 30 fot MTVNP 2 1 Rockefeller Plaza 30

Rockefeller Plaza 30

”Rockefeller Plaza 30” to adres budynku na Manhattanie, gdzie mieści się siedziba stacji telewizyjnej NBC. Serial opowiada o losach pracowników, którzy tworzą program rozrywkowy, wzorowany na kultowym „Saturday Night Live“ i przedstawia perypetie zawodowe Liz Lemon (Tina Fey), autorki programu „The Girlie Show with Tracy Jordan”.

Dotychczas poukładane życie Liz zostaje wywrócone do góry nogami, gdy szefowie stacji, w której pracuje, zatrudniają w roli producenta Jack’a Donaghy (Alec Baldwin), który do tej pory zajmował się sprzedażą kuchenek mikrofalowych i z telewizją niewiele miał do czynienia. Jedną z pierwszych decyzji Jack’a jest zatrudnienie w roli gwiazdy show czarnoskórego rapera, znanego z hulaszczego trybu życia – Tracy’ego Jordana (Tracy Morgan).

Na szczególną uwagę zasługuje postad Liz Lemon, grana przez Tinę Fey, wzorowana na samej aktorce oraz Aleca Baldwina, wcielającego się w rolę Jacka Donaghy, charyzmatycznego wiceprezesa kanału telewizyjnego. Ponadto w serialu zobaczymy Jane Krakowski (znaną z serialu „Ally McBeal”) oraz popularnych aktorów, m.in. Jennifer Aniston, Davida Schwimmera, Carrie Fisher, Steve’a Buscemi, Willa Arnetta, Ediego Falco czy Steve’a Martina, którzy gościnnie pojawią się w serialu.

Produkcja zdobyła już najbardziej prestiżowe statuetki w branży, m.in. Emmy, Złote Globy (m.in. nagroda dla Aleca Baldwina w kategorii „Najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu”), a w tym roku posypały się kolejne nominacje.

[nggallery id=1916]

„Rockefeller Plaza 30” (30 Rock), od 5 września od poniedziałku do piątku g. 23:20 (dwa odcinki)
foto: materiały prasowe MTVNP

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link