Akademii kobiet z pasją

Relacja z piątego spotkania „Akademii kobiet z pasją” w Lanoro

8 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Akademia kobiet z pasją”, poświęcone męskiemu spojrzeniu na kobiecą bieliznę oraz przygotowaniom do lata. Gościem specjalnym był Karol Zdunek, trener personalny, specjalizujący się w Crossfit, a spotkanie poprowadziła Anna Kalata – polityk, kobieta biznesu, ambasadorka Lanoro.

Na początku spotkania Karol Zdunek odpowiedział na nurtujące kobiety pytania: jaka bielizna podoba się mężczyznom? Co jest według nich seksowne? Zdaniem gościa, mężczyźni lubią bardziej kryjącą bieliznę – np. preferują figi, czy szorty, nad stringi, ponieważ pragną się „domyślać”, fantazjować i idealizować swoje kobiety. Trener personalny poradził paniom, że stringi nie są najlepszym wyborem na zajęcia fitness – lepiej założyć bardziej wygodną, sportową bieliznę, odpowiednio skrojoną pod rozmaite ćwiczenia, jak np. przysiady, wypady, czy rozciąganie.

Karol Zdunek opowiedział, czym jest, od pewnego czasu niezwykle modny, Crossfit i dlaczego warto wybrać te zajęcia, aby przygotować swoją sylwetkę na nadejście lata. Według słów trenera, Crossfit to szeroka gama ogólnorozwojowych ćwiczeń, przy użyciu różnorodnych przyrządów, m.in. sztanga, drążek, gwarantujących pracę wszystkich mięśni i szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Ważnym elementem zajęć jest również aspekt towarzyski – przyjemność czerpana z ćwiczenia w „drużynie”, wzajemne motywowanie się, poznawanie nowych ludzi. Zdunek polecił, aby rozważnie wybierać miejsce rozpoczęcia treningu – warto sprawdzić przygotowanie trenerów, a także zdecydować się na klub specjalizujący się w tej jednej dziedzinie. W fitnessie, podobnie jak w braffitingu, należy wybierać usługi osób o jak największej wiedzy i odpowiednim doświadczeniu.

W drugiej części spotkania Katarzyna Kępińska, dyplomowana brafitterka i współwłaścicielka Lanoro, opowiedziała zabawne anegdoty dotyczące zakupów kobiecej bielizny przez mężczyzn. Co ciekawe mężczyźni kupują zupełnie inną bieliznę dla swoich partnerek, niż one same – decydują się na dużo odważniejsze kroje i połączenia materiałów oraz kolorów. Kobiety kierują się często bardziej praktycznymi kryteriami, natomiast mężczyźni głównie walorami estetycznymi bielizny.

Katarzyna Kępińska zaprezentowała kilka kompletów bielizny sportowej, poradziła, aby na trening wybrać zabudowany, sportowy biustonosz, zamiast zwykłego, luźnego topu. Opowiedziała również o nowych kolekcjach strojów kąpielowych. Głównymi trendami nadchodzącego lata mają być bardzo mocne, odważne kolory, a także wzory – np. grochy, wzory marynarskie i orientalne.

Po skończeniu bardziej oficjalnej części, rozpoczął się poczęstunek i ożywiona dyskusja w kuluarach.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Miejsce: Lanoro, Plac Konstytucji 5, Warszawa.

Facebook: https://www.facebook.com/events/1374450649473335/

***

Akademia kobiet z pasją” powstała z inicjatywy Katarzyny Kępińskiej z Lanoro, sieci salonów luksusowej bielizny (posiadającej w Warszawie największą galerię bielizny w Europie), która zaprosiła Annę Kalatę, jako ambasadorkę marki, do prowadzenia spotkań. Celem Akademii jest przekazywanie uczestnikom praktycznej wiedzy dotyczącej zdrowia i stylu życia. Raz w miesiącu Lanoro będzie zapraszać znanych i lubianych specjalistów z dziedziny mody, zdrowia i urody.

Instytut Zmian Anny Kalaty jest partnerem Akademii.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również