Akademia kobiet z pasją

Relacja z drugiego spotkania „Akademia kobiet z pasją”

21 stycznia odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Akademia kobiet z pasją”. Spotkanie prowadziła Anna Kalata – polityk, kobieta biznesu, założycielka Instytutu Zmian. Gościem specjalnym był dr n. med. Krzysztof Jakubowski, chirurg onkolog i lekarz medycyny estetycznej. Oprócz tematu urodowego – brafittingu, prelegenci poruszyli bardzo ważny temat dbania o zdrowie piersi. W końcu, aby pięknie wyglądać, trzeba być przede wszystkim zdrową!

Pierwsza część spotkania została poświęcona tematyce urodowej. Katarzyna Kępińska, dyplomowana brafitterka oraz właścicielka sieci salonów ekskluzywnej bielizny Lanoro, opowiedziała o sztuce doboru bielizny do karnawałowych kreacji. Zaprezentowała bieliznę o różnych krojach. Opowiedziała o nietypowych rozwiązaniach, które można zastosować w przypadku mocno wyciętych, czy wydekoltowanych sukni, bardzo obcisłych kreacji. Katarzyna Kępińska odpowiedziała również na pytanie, jakie biustonosze są odpowiednie, dla kobiet o małych oraz dużych piersiach, jakich błędów należy się wystrzegać. Brafitterka podkreśliła również, jak ważny jest dobór odpowiedniego biustonosza dla naszego codziennego komfortu i dobrego samopoczucia – podkreśliła, że w zbyt małym, źle dopasowanym biustonoszu będziemy się czuć, jak w za ciasnych butach.

Druga część spotkania poświęcona była zdrowiu kobiet. Głos zabrał onkolog Krzysztof Jakubowski. Doktor opowiadał o ważnych aspektach dbania o kobiece zdrowie, zwłaszcza ze zwróceniem uwagi na profilaktykę piersi. Poruszył temat epidemiologii jednej z najcięższych chorób – raka, a także opowiedział o zabiegu mastektomii. Doktor wspomniał również o głośnym przypadku Angeliny Jolie, który nakłonił wiele kobiet do poddania się badaniom onkologicznym. Jakubowski zaznaczył, że mimo to wciąż zbyt mało polskich kobiet zgłasza się do lekarzy i robią to często za późno, bagatelizując objawy choroby.

Doktor omówił metody rekonstrukcji piersi, które pozwalają pacjentkom na nowo odnaleźć swoją kobiecość. Poruszył również temat zabiegów medycyny estetycznej – m.in. powiększania i pomniejszania piersi, przestrzegając jednocześnie przed ryzykiem związanym z podjęciem decyzji o operacji.

Po wystąpieniu dr. Jakubowskiego Katarzyna Kępińska przedstawiła alternatywy dla operacji piersi – staniki push-up, staniki pomniejszające biust, wspomniała również o możliwościach wypełnienia biustonosza dla kobiet po mastektomii. Zarówno doktor, jak i brafitterka, zwrócili uwagę, jak ważne dla kobiet po odjęciu piersi jest odpowiednie dopasowanie bielizny, a także intymna, dająca poczucie bezpieczeństwa atmosfera salonu, w którym dokonują zakupów.

Po wystąpieniu specjalistów padały pytania z sali – m. in. jedna z uczestniczek spotkania zapytała, czy z implantami można nurkować, na co dr Jakubowski odpowiedział, że zdecydowanie tak – można również latać, skakać ze spadochronem, mieć dzieci i karmić je piersią. Po skończeniu bardziej oficjalnej części, rozpoczął się poczęstunek i ożywiona dyskusja w kuluarach.

Plan kolejnych spotkań:

  • 11 lutego, godz. 18.00 – O miłości jak z powieści w Walentynki.

  • marzec – Wiosenne trendy w modzie. Zrób porządki w szafie.

  • kwiecień – Bielizna okiem mężczyzny. (Dokładna data marcowego i kwietniowego spotkania zostanie ogłoszona na Facebooku Lanoro oraz portalach internetowych).

Miejsce: Lanoro, Plac Konstytucji 5, Warszawa.

Akademia kobiet z pasją” powstała z inicjatywy Katarzyny Kępińskiej z Lanoro, sieci salonów luksusowej bielizny, posiadającej w Warszawie największą galerię bielizny w Europie, która zaprosiła Annę Kalatę, jako ambasadorkę marki, do prowadzenia spotkań. Celem Akademii jest przekazywanie uczestnikom praktycznej wiedzy dotyczącej zdrowia i stylu życia. Raz w miesiącu, zawsze we wtorek, Lanoro będzie zapraszać znanych i lubianych specjalistów z dziedziny mody, zdrowia i urody. Instytut Zmian Anny Kalaty jest partnerem Akademii.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również