Zdjecie publikacja 7602 modaija pl R czniki na ka d okazje

Ręczniki na każdą okazje

Zwykle o rzeczach codziennego użytku myślimy rzadko. Najczęściej wówczas, kiedy trzeba je np. wyprać lub wymienić na nowe. Do tej grupy można zaliczyć ręczniki. Czy to na pewno tak banalna rzecz, jak nam się wydaje?

Wspaniałe wakacje na Riwierze Francuskiej lub słonecznej Italii kojarzą się głównie z odpoczynkiem, dobrym jedzeniem, otulającym ciało słońcem i częstymi kąpielami. Ręczników nigdy ze sobą nie zabieramy, bo to zbędny bagaż. Czekają one na nas w pokoju hotelowym, czasami nawet finezyjnie ułożone na łóżku w kształt łabędzia lub serca. Zwykle są mięsiste i przyjemne w dotyku. Pogoda sprawia, że używamy ich stosunkowo często, a to po prysznicu, który był ukoronowaniem spaceru uliczkami Wiecznego Miasta lub po zażyciu kąpieli w ciepłym Morzu Śródziemnym. Zwykle obiecujemy sobie, że po powrocie do domu kupimy ręczniki podobnej jakości. Z realizacją bywa już różnie, a rynek oferuje wiele dobrodziejstw w tym zakresie.

Ręcznik kąpielowy – zasady użytkowania

Często przesadzamy z używaniem przedmiotów, czy rzeczy, które mają ograniczoną ilość zastosowań. Dotyczy to w takim samym zakresie maszynki jednorazowej do golenia, jak i ręcznika. Ten ostatni jest często nadużywany. Oznacza to tyle, że wykorzystujemy go do osuszania ciała zbyt wiele razy. Mikrobiolog z Uniwersytetu Medycznego w Nowym Jorku, Philip Tierno przeprowadził badania, w wyniku których ustalił optymalną ilość użyć pojedynczego ręcznika. Jego zdaniem po trzech lub czterech osuszeniach ciała powinno się go wymienić na nowy.

Uwaga sportowcy! Osoby czynnie uprawiające różne aktywności wydzielają wraz z potem dużo więcej toksyn niż osoba niećwicząca. W tym wypadku dwukrotne wykorzystanie ręcznika wydaje się dostateczną liczbą użyć. Być może to banał, ale czasami takie należy również przedstawić. Najlepiej, aby każdy z domowników posiadał swój egzemplarz. O ile do osuszenia dłoni np. w łazience używa się zwykle jednego ręcznika wspólnie, o tyle ręczniki łazienkowe powinny być indywidualnie przypisane do domownika. Każdy z nas różni się do tego stopnia, że wykorzystywanie tego przedmiotu po kimś jest po prostu niehigieniczne. Jeżeli powyższe argumenty przemawiają do nas lub chcemy coś zmienić, to ręczniki łazienkowe znaleźć można na https://reczniki-zwoltex.pl/6-reczniki-lazienkowe.

Egipt bawełną stoi

To nie kolejny kierunek wakacyjnych wojaży, a miejsce, gdzie rośnie prawdopodobnie najlepsza bawełna świata. Odmiana egipska cechuje się większą wytrzymałością oraz miękkością w porównaniu z innymi gatunkami. Jej włókna są dwukrotnie dłuższe, co podnosi walory użytkowe. Warto nadmienić, że ten rodzaj bawełny zbiera się ręcznie. Dzięki temu czystość surowca jest najwyższej jakości. Połączenie tych cech sprawia, że z bawełny egipskiej powstają bardzo miękkie i przyjemne w dotyku ręczniki o dużej wytrzymałości i chłonności.

Pranie tego rodzaju tkaniny nie powoduje efektu pillingu. To duża zaleta, gdyż dzięki temu przed długi czas będziemy cieszyć się miękkością. W celu wydłużenia jego przydatności warto pamiętać o kilku zaleceniach. Pranie ręczników nie musi odbywać się w wysokiej temperaturze, gdyż ta może mieć wpływ zarówno na walory użytkowe, jak i wizualne. Mówiąc wprost, 95 stopni może taki ręcznik zniszczyć. Warto unikać płynów do płukania oraz środków zmiękczających. Tkanina jest miękka z natury i nie wymaga dodatkowego stymulowania poprzez detergenty. Przy zastosowaniu się do zaleceń ręczniki posłużą nam przez wiele lat. Inspiracją dla każdego z nas mogą być ręczniki Zwoltex, które znaleźć można na https://reczniki-zwoltex.pl/.

Rzecz, którą używamy na co dzień, nie musi być nudna i przeciętna. Możemy mieć swój ulubiony ręcznik lub ręczniki, bo należy pamiętać o ich systematycznej wymianie na każdą okazję. Abstrahując już od wariantów kolorystycznych i bogatej gamy wzorów, na wyciągnięcie ręki mamy miękką i przyjemną tkaninę, która delikatnie otuli nasze ciało po kąpieli. To przyjemność, na którą każdy z nas zasługuje.

Artykuł Partnera

Zobacz wideo:

Czytaj również:

Copy link