RabbitRabbit! SS19

RabbitRabbit! SS19 – nowa kolekcja niezależnej polskiej marki modowej

Jubileuszowa, 10-ta już kolekcja marki RabbitRabbit! “Carribean Dream” gotowa! Jak zawsze, RabbitRabbit!, polska niezależna marka modowa, która powstała w 2004 r. w Krakowie, stawia na „zabawę modą“.

Umiejętne łączenie stylu retro z aktualnymi trendami, niekonwencjonalne zestawienia tkanin i oryginalne kroje sprawiają, że stylistyczne przeciwieństwa niespodziewanie współgrają, tworząc harmonijną całość. RabbitRabbit! lubi zaskakiwać: jest kobiecy i jednocześnie zabawny, bywa ekscentryczny i niepokojący.

RabbitRabbit! nie traktuje mody ze „śmiertelną“ powagą: „Moda powinna cieszyć! Sprawiać radość kobietom, które ją noszą, projektują i produkują“.

Każda kolekcja jest inna, ale każdą wyróżnia użycie szlachetnych materiałów, wysokiej klasy sztuka krawiecka oraz ręcznie wykonane ozdoby i detale. Wszystkie kolekcje powstają we współpracy z lokalnymi szwalniami z Krakowa i okolic, z dbałością o to, by „produkt końcowy” oddawał ideę projektu, był perfekcyjnie odszyty i wygodny.

O projektantce

Założycielka marki – Gizella Mazur – nie od razu trafiła do świata mody. Studiowała aranżację  wnętrz i visual marchandising, pracowała w dużej związanej z mediami firmie. Kiedy zorientowała się, że nie pasuje do środowiska, najpierw wróciła do pasji z dzieciństwa – rysowania – później postanowiła wyjechać za granicę. Sprzedała auto, kupiła bilet lotniczy w jedną stronę i …. została w Krakowie. Założyła firmę i stworzyła pierwszą kolekcję. Aktualnie pracuje nad jedenastą.

„ Chętnie zaglądam do szaf silnych, rezolutnych kobiet, które kształtowały minione dekady. To dla mnie inspiracja. Chętnie dotykam tkanin: fascynuje mnie ich kolorystyka i struktura.  Aktualne trendy traktuję je z lekkim przymrużeniem oka i wciągam je w tworzenie nowej kolekcji, o ile wpisują się w jej koncepcję. Tak powstaje każda kolekcja, bo moda Rabbit-a powinna być ponadczasowa!”

Foto: Emil Kołodziej
Modelka: Monika Rybicka
Style & MUA: Weronika Wysoczyńska
Asist: Magdalena Gałek

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link