Puma z gwiazdami LOVE THY PLANET

Studio Tęcza na warszawskim Żoliborzu na moment zamieniło się w pracownię EKO designu. W tym roku PUMA pochyliła się nad tematyką ochrony środowiska i zorganizowała EKO warsztaty PUMA Creative Factory „Love Thy Planet”. Przy pomocy tuszów LUMI (lumi.co) mieliśmy niepowtarzalną możliwość wyrazić co kochamy najbardziej na naszej planecie i co chcemy ochronić od zagłady.

Korzystając z rewolucyjnego procesu drukowania na EKO koszulkach i torbach przy użyciu technologii światłoczułych tuszów LUMI (lumi.com) mogliśmy podziwiać ciekawe printy adeptów Akademii Sztuk Pięknych, które przygotowali wcześniej specjalnie na tą okazję. Młodzi designerzy pod czujnym okiem Magdaleny Godawy absolwentki Instytutu Sztuk Pięknych w Zielonej Górze pomagali w zmaganiach znanym osobom z show biznesu w przelaniu swoich EKO projektów nakoszulki i torby. Dzięki tej zespołowej pracy powstały niepowtarzalne, osobiste nadruki, wyrażające miłość do naszej planety. Swoich sił próbowali: Beata Sadowska, Dorota Gardias, Weronika Marczuk, Anna Wendzikowska, Aleksandra Mikołajczyk, Basia Hetmańska – Candy Girl, Agnieszka Wosińska, Paulina Biernat, Katarzyna Kępka, Natalia Jakuła, Michał Szpak, Radosław Majdan, Michał Lewandowski, Rafał Brzozowski, Tomasz Iwan, Alan Andersz, Stefano Terazzino, Duet WetFingers – Dj Adamus&Mafia Mike, paparazzi Przemek Stoppa i wielu innych.

Podczas warsztatów gościliśmy także uczniów warszawskiej Państwowej Podstawowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz. Także oni projektowali swoje EKO koszulki i EKO torby. Mogliśmy obserwować na żywo, jak tak młode osoby wyrażają swój stosunek do ochrony środowiska i jak bardzo są zaangażowane w sprawy naszej planety!

Koszulki oraz torby użyte podczas warsztatów produkowane są z ekologicznej bawełny uprawianej w Afryce w regionie Rukingi (Kenia). Ze względu na trudne warunki w jakich bawełna rośnie: niedostateczna infrastruktura na Czarnym Lądzie oraz niewystarczające rezerwy wodne, zaniechano sztucznej ingerencji w uprawy i pozwolono, aby bawełna powstawała wyłącznie w ramach naturalnego cyklu, bez interferencji człowieka. Podczas przetwarzania surowca bawełny rezygnowano także z użycia technologii PVC – polichlorku winylu. Wpływa on bardzo niekorzystnie na środowisko i został całkowicie wyeliminowany z procesu produkcji.

Fabryki, w których produkowane są koszulki i torby powstały w ramach programu REDD+, który wspiera rozwój regionalny w Afryce i jednocześnie chroni środowisko naturalne na kontynencie. W zakładach pracy zatrudnieni są tylko rdzenni mieszkańcy. Szkolenia w miejscu pracy oraz obroty generowane przez fabryki nie tylko zapewniają miejsca pracy, ale także pomagają przerwać epidemię ubóstwa, która od lat trawi kontynent.

“Specjalna strefa ekonomiczna pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego regionu. Pozwala zwalczyć niedostatek, z którym się borykamy. Podnosi na duchu całą społeczność, poprzez możliwość lepszego życia” komentuje Kizaki Dyrektor fabryki w Kasigau. „To nie są działania charytatywne. Pieniądze zarobione przy pracy w fabryce zaspokajają nasze podstawowe potrzeby i pozwalają wieść godne życie. Dodatkowo przyczyniają się do ochrony środowiska nadwyrężonego na skute k działalności człowieka”.

[nggallery id=3815]

Akcję tę można śledzić także na specjalnie dedykowanej stronie internetowej: www.pumalovethyplanet.com. Znajdują się tam wszystkie informacje na temat projektu PUMA Creative Factory „PUMA Love Thy Planet”, galeria zdjęć ludzi, którzy nie przechodzą obojętnie wobec problemów Matki Ziemi oraz fotogaleria z EKO warsztatów, które odbyły się już w innych miastach na całym świecie. Odwiedź tę stronę i zobacz jak świetnie można się bawić wspierając jednocześnie tak szczytny cel.

[nggallery id=3816]

Scroll to Top
Scroll to Top