Przygotuj skórę do snu

Przygotuj skórę do snu

Dobra kondycja skóry jest wynikiem jej właściwej pielęgnacji i stworzenia dla niej takich warunków, aby mogła się komfortowo sama regenerować. Oczywiście skórze pomagają kosmetyki, wśród których jednym z najważniejszych jest dobry krem na noc. Aby jednak skóra mogła przyswajać dobroci zawarte w takim preparacie kosmetycznym, musi być odpowiednio przygotowana do snu.

Dlaczego sen jest tak ważny?

W czasie nocnego wypoczynku w skórze zachodzą procesy regeneracyjne, bez których niemożliwe jest zachowanie jej dobrej kondycji. W trakcie snu wzrasta temperatura skóry i mikrokrążenie. Wówczas usuwane są zanieczyszczenia i nagromadzone w skórze toksyny. Regenerują się włókna kolagenowe i te zbudowane z elastyny, a na powierzchni skóry odbudowuje się płaszcz hydrolipidowy, chroniący skórę przed nadmierną utratą wody. Komórki skóry stają się znacznie lepiej dotlenione i nabierają elastyczności.

W czasie procesu nocnej regeneracji skóra znacznie lepiej wchłania cenne składniki zawarte w preparatach kosmetycznych przeznaczonych do stosowania na noc. W ten sposób najlepiej uzupełniać niedobory substancji, których w skórze brakuje. Aby jednak dobry krem na noc mógł zadziałać, skóra musi być odpowiednio przygotowana do snu.

Codzienna pielęgnacja skóry przed snem

Podstawową czynnością jest mycie twarzy, ale warto zrezygnować z mydła. Unika się w ten sposób nadmiernego wysuszania skóry. Warto postawić na preparaty kosmetyczne dedykowane oczyszczaniu skóry w zależności od jej rodzaju. Należy pamiętać, że cera wrażliwa powinna być oczyszczana kosmetykami hipoalergicznymi.

Oczyszczanie twarzy rozpoczyna się od demakijażu oczu. Tu świetnie sprawdzą się płyny micelarne. Tych jednofazowych używa się do zwykłego makijażu, a dwufazowe płyny poradzą sobie świetnie nawet z resztkami wodoodpornego makijażu. Następnie można użyć mleczka, a na koniec warto przemyć skórę tonikiem, który zadziała łagodząco i przywróci skórze właściwe pH. Wieczorną, zwykłą pielęgnację twarzy kończy dobry krem na noc.

Co to znaczy – dobry krem na noc?

W nocy, w czasie snu, dobrze oczyszczona skóra ma szansę się zregenerować i jest w stanie wchłonąć znacznie więcej dobrych składników z preparatów kosmetycznych niż w ciągu dnia. Warto zastosować dobry krem na noc zawierający w swoim składzie na przykład kwasy hydroksylowe AHA, bo one ułatwiają usuwanie martwych komórek naskórka i pobudzają procesy odnowy skóry. Dzięki temu w skórze wzrośnie naturalna produkcja kolagenu i kwasu hialuronowego, co poprawi jej elastycznośćDobry krem na noc powinien też zawierać przeciwutleniacze, takie jak witaminy C i E –  one poprawią koloryt skóry i zwalczą wolne rodniki, opóźniając w ten sposób proces starzenia się skóry.

Artykuł Partnera

Podziel się wiadomością:

Polecamy również