Przygotowanie cery do lata

Przygotowanie cery do lata

Długie, słoneczne dni, ciepłe powietrze, dojrzewające owoce – trudno nie dostrzegać uroków lata, o którym myślimy z utęsknieniem podczas jesiennych słot. Ta pora roku, choć wyjątkowa i przyjemna, może wywierać niekorzystny wpływ na skórę. Aby uniknąć negatywnych skutków promieniowania słonecznego, warto zapewnić ciału odpowiednią ochronę. Dobrze pomyśleć o niej przed nadejściem upałów.

Dlaczego latem skóra wymaga szczególnej pielęgnacji?

Słońce to źródło witaminy D, która usprawnia działanie układu krążenia i pomaga utrzymać szczupłą sylwetkę. Promienie słoneczne mogą jednak wywierać niekorzystny wpływ na skórę, jeśli nie jest odpowiednio przygotowana. Podrażnienia i suchość – to przykładowe problemy, które pojawiają się w czasie upałów.

Co robić, by dobrze przygotować twarz do lata?

Skóra, która jest odpowiednio nawilżona i przygotowana, dobrze znosi zmiany temperatury i kąpiele słoneczne. Aby poprawić jej kondycję, warto zadbać m.in. o:

1. Złuszczanie

Naskórek – zewnętrzna warstwa skóry – z czasem obumiera. Należy więc systematycznie go usuwać, stosując peelingi (drobnoziarniste lub enzymatyczne). Regularne wykonywanie tego zabiegu sprawia, że skóra nie tylko wygląda lepiej, ale również bez przeszkód absorbuje składniki odżywcze, które znajdują się kremach, maseczkach, olejkach i balsamach. Nie należy wykonywać złuszczania zbyt często, ponieważ może to powodować podrażnienia.

2. Nawilżanie

Aby skóra wyglądała młodo i zdrowo, niezależnie od pory roku i warunków, należy dbać o jej nawilżenie. To ważne nie tylko ze względu na intensywne promienie słoneczne, na które jest narażona latem, ale również z uwagi na zmiany temperatury. Przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach i na słońcu to trudne doświadczenie dla skóry, która staje się wysuszona. Chcąc utrzymać ją w dobrej kondycji, warto regularnie stosować nie tylko kremy, ale również skoncentrowane kosmetyki nawilżające, takie jak np. serum.

3. Poprawa kolorytu

Przebarwienia i zaczerwienienia powodują dyskomfort. Słońce może zaostrzyć problem. Zanim nadejdzie lato, dobrze jest stosować preparaty, które łagodzą nieprzyjemne dolegliwości. Chodzi przede wszystkim o kosmetyki, które zawierają witaminy: A, B oraz K. Warto postawić również na olejki.

4. Rozświetlenie

Dobrze jest stosować kremy rozświetlające, dzięki którym cera nie jest ziemista i zmęczona. Rozświetlona skóra wygląda młodo, zdrowo i promiennie. Aby efekt rozświetlenia był trwały, warto zdrowo się odżywiać i nawadniać ciało.

5. Ochrona przez promieniowaniem UV

Promieniowanie ultrafioletowe to jeden z czynników przyspieszających starzenie. Słońce wysusza skórę i sprawia, że staje się ona wiotka i pomarszczona. Używając kosmetyków z filtrami UV, można minimalizować zagrożenia towarzyszące kąpielom słonecznym. Gdy zaczyna się lato, dobrze jest wzbogacić swoją kosmetyczkę o specjalne preparaty, dzięki którym korzystanie z uroków najcieplejszej pory roku będzie nie tylko przyjemne, ale również bezpieczne.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem dermokosmetyków Embryolisse.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również