Odchudzanie Przygotowania na sezon pla owy 8211 metody skutecznego odchudzania

Przygotowania na sezon plażowy – metody skutecznego odchudzania

Nadchodząca wiosna to dla wielu kobiet moment, w którym z myślą o sezonie plażowym, planują odchudzanie. Jest to rzeczywiście ostatni dzwonek, aby wprowadzić zmiany, które (co ważne!) w trwały i skuteczny sposób przyczynią się do zmian sylwetki. Jeśli chcesz zapracować na idealne letnie kształty, zacznij już dziś.

  1. 70% sukcesu to dieta
  2. Ćwiczenia na mięśnie i cardio
  3. Co z suplementacją?

70% sukcesu to dieta

Nie bez powodu wszyscy dietetycy oraz specjaliści od fitnessu, trenerzy personalni i fit influencerki powtarzają, że wszystko zaczyna się od twojego talerza. Niestety taka jest prawda. Bez wdrożenia zdrowych nawyków żywieniowych można raczej zapomnieć o spektakularnych efektach. Nie chodzi tutaj jednak o jakąkolwiek dietę eliminacyjną, o głodówki lub diety sokowe, choć z tych ostatnich oczywiście również można skorzystać. Chodzi przede wszystkim o wprowadzenie zmian przyczyniających się do prawidłowej pracy układu pokarmowego. Przede wszystkim dieta musi być odpowiednio zbilansowana – nie można jeść za mało, ponieważ organizm będzie magazynował tłuszcz. Dieta nie powinna być monotonna i wykluczająca – chodzi o zapewnienie organizmowi odpowiedniej dawki wszystkich mikroelementów, witamin i składników odżywczych. Przy diecie eliminacyjnej o to bardzo trudno. Przede wszystkim rozpocząć należy od podstawowych zasad: eliminacji lub ograniczenia do minimum cukru w diecie, fast foodów i niezdrowych tłuszczów. Warto docenić naturalne oleje i ich źródło takie jak awokado, orzechy. Zdrowa dieta to dieta bogata w kasze, pełnoziarniste pieczywo, warzywa i owoce. Dobrze jest zrezygnować z czerwonego mięsa. Koniecznie zaś należy odpowiednio sie nawadniać. Przy diecie powinno to być minimum 2-2,5 litra wody dziennie.

Ćwiczenia na mięśnie i cardio

Spalaniu tłuszczu przede wszystkim sprzyjają ćwiczenia wydolnościowe, czyli popularne cardio: bieganie, jazda na rowerze, rolki, trening tabaty, wiele form fitnessu. Możesz jednak zacząć od spacerów, coraz szybszych, które stopniowo przejdą w trucht i bieg. Na siłownię jednak również warto chodzić. Dzięki ćwiczeniom z obciążeniem można wypracować bardzo ładną sylwetkę, wzmocnić nie tylko mięśnie brzucha, ale całe ciało. Kręgosłup z pewnością ci za to podziękuje. Same brzuszki naprawdę niewiele dają. Trening powinien być różnorodny i regularny – najlepiej wykonywany minimum trzy razy w tygodniu. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, skorzystaj z pomocy trenera personalnego, który poprowadzi cię przez pierwsze miesiące, pomoże poznać możliwości ciała i dopasuje trening do ogólnej kondycji i założonych przez ciebie celów. Te z kolei powinny być racjonalne. Trudno zakładać, że w trzy miesiące z rozmiaru 42 można zejść do rozmiaru 36.

Co z suplementacją?

Pomocne mogą się okazać tabletki na odchudzanie, które wspierają metabolizm, natomiast trzeba zdawać sobie sprawę, że tabletki nie sprawią, że się w magiczny sposób schudnie. Są one jedynie wsparciem dla diety i aktywności fizycznej. Dobrym pomysłem jest korzystanie z suplementów uzupełniających ewentualne niedobory witamin i mikroelementów w organizmie. Można korzystać również z siły tzw. super foods, a więc tego typu owoców, roślin, korzeni, których suplementacja wpływa korzystnie na funkcjonowanie organizmu. Przed wdrożeniem takiej suplementacji zawsze dobrze jest się jednak skonsultować z lekarzem oraz trenerem. Płaski brzuch to marzenie wielu kobiet natomiast samymi tabletkami się go nie osiągnie. Jeśli jednak umiejętnie połączy się sport z dietą i dopasowaną do potrzeb organizmu suplementacją, efekt może być zaskakujący.

ModaiJa poleca również:

Copy link