Przewodnik naturalnego piękna

Przewodnik naturalnego piękna dla Polek. A Ty znasz już te metody?

Najpopularniejsze praktyki urodowe i cudowne sposoby z różnych stron świata. Czy są odpowiednie dla Polek? Co jest urodowym must have, a co można sobie darować? Jakie są patenty na zdrowie i urodę ekspertek, a co możesz zrobić sama w domu? Na te, i wiele innych pytań odpowiada #Polish beauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek Marty Krupińskiej.

Już samo nazwisko Autorki to wystarczająca rekomendacja dla tego więcej niż przewodnika. Marta Krupińska – to szefowa działu urody „ELLE” i „ELLE MAN”, która o pielęgnacji i kosmetykach wie chyba wszystko. Na dodatek, do współpracy przy tej książki zaprosiła prawdziwe ekspertki, co ważniejsze – praktujące! – dla których kosmetyki to praca i pasja życia równocześnie. Są wśród nich między innymi kosmetolożka, makijażystka, flebolożka, lekarz medycyny estetycznej.

Przewodnik naturalnego piękna dla Polek podzielony jest sprytnie na “hashtagowe” rozdziały, dzięki czemu nie musimy go czytać od deski do deski, lecz możemy sięgnąć po niego w chwili potrzeby. Na przykład, kiedy chcemy szybko zrobić make-up no make-up, albo sprawdzić, co to takiego K-beauty.  W przewodniku znajdziemy takie rozdziały, jak: #shelfie – czy potrzebne są nam rytuały, #ageless – ponadczasowe piękno, #skinfood – dieta dla zdrowia i urody, #golocal –  cudze chwalicie, swego nie znacie, #makeuprevolution – makijażystka gwiazd stawia na makijaż… naturalny, #beautyCV – urodowe ekspertki zdradzają urodowe sekrety, #lesswaste – jak kupować, żeby nie marnować (i środowisku nie szkodzić!), #smogalert – o wpływie zanieczyszczeń na naszą skórę i zdrowie, #polishboy –  Panowie też dbają o urodę! oraz #beautifulllife – jak żyć pięknie i być sobą. Bez tony makijażu i upiększających filtrów na Instagramie.

Oprócz wspomnianych na wstępie zagadnień Autorka wraz z ekspertkami zdradza, co działa, a co niespecjalnie,  jak podkreślić naturalne atuty, bez teatralnych trików “mejkapowych“, a także podaje gotowe urodowe i kosmetyczne przepisy w duchu DIY (zrób to sama). Co istotne, sporo miejsca poświęca również idei świadomego kupowania, np. na co zwracać uwagę w składzie kosmetyków, jak kupować i nie marnotrawić pieniędzy, i jak dbać o urodę jednocześnie nie szkodząc środowisku.

Przewodnik naturalnego piękna dla Polek zdedycowanie można polecić każdemu. Nie wierzę, że każda z Was (o, przepraszam, Panowie też dbają o urodę!) nie znajdzie w nim czegoś nowego, czegoś, czego jeszcze nie znała. Czegoś, co na pewno jej się przyda. Jeśli nie dziś, to jutro, za miesiąc, dwa. Dlatego też warto mieć przewodnik zawsze pod ręką.

Ula Nawrat

UWAGA: wkrótce… KONKURS!

Zobacz również: o książce i jej Autorce

Przewodnik naturalnego piękna dla Polek

[buybox-widget category=”book” ean=”9788380536104″/]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również