Przebarwienia

Przebarwienia- praktyczne porady, jak je usuwać i jak je maskować

Nie oszukujmy się, przebarwienia na twarzy nie są ozdobą, którą chciałabyś się pochwalić przed znajomymi. Dlatego już teraz poznaj sposoby, które pozwolą ci je zamaskować lub zlikwidować.

Krem na przebarwienia- sprawdzony sposób na rozjaśnianie skóry

Pierwszym krokiem, który powinnaś podjąć, chcąc zlikwidować ciemne plamki, jest krem do twarzy na przebarwienia. Pozwala on w dość szybki i wygodny sposób pozbyć się ciemniejszych odcieni skóry. Wystarczy stosować go regularnie, by po kilku tygodniach zauważyć pierwsze efekty. Jakie składniki powinny wchodzić w skład kremu lub serum rozjaśniającego? Przede wszystkim mącznica lekarska, morwa biała, lukrecja, witamina C, lilia biała czy róża alpejska. Te wszystkie składniki znajdziesz w kosmetykach rozjaśniających przebarwienia skóry marki Dermaquest.

Kamuflaż, czyli makijaż kryjący przebarwienia

Jeśli krem rozjaśniający nie jest w stanie całkowicie zlikwidować Twoich przebarwień, możesz je zakamuflować makijażem. Jeśli chcesz ukryć plamy, powinnaś sięgnąć po mocny, kryjący podkład. Żadna baza, czy korektor, nie dadzą bowiem rady ukryć przebarwień. Nakładając płynny podkład pamiętaj o równomiernym go rozprowadzeniu. Aby to zrobić, skorzystaj z profesjonalnego pędzla np. Skin Therapy #101 Dermaquest. Po wyrównaniu kolorytu skóry, sięgnij po kosmetyki rozjaśniające. Dlaczego? Dlatego, że mat na twarzy tylko uwydatni ciemne plamy. Rozjaśniający puder odwróci natomiast uwagę od przebarwień i skupi wzrok na wybranych przez Ciebie fragmentach cery.

Zabiegi kosmetyczne

Jeśli ciemniejsze plamy na twarzy spędzają Ci sen z powiek, a kryjący makijaż nie jest dla ciebie komfortowym rozwiązaniem, zawsze możesz poddać się bardziej inwazyjnym zabiegom takim jak: peeling chemiczny, czy usuwanie przebarwień laserem.

Mikrodermabrazja– zabiegiem, który bardzo dobrze się sprawdza w przypadku przebarwień, jest mikrodermabrazja. Polega ona na ścieraniu naskórka przy pomocy głowic zakończonych kryształkami naturalnego diamentu. Usunięcie martwego naskórka pobudza komórki do odnowy i wspomaga produkcję kolagenu. Najlepsze efekty, jeśli chodzi o niwelowanie przebarwień, przynosi seria 4- 5 zabiegów.

Peeling chemiczny– usuwanie naskórka z przebarwieniami może się również odbywać przy użyciu kwasów. Penetrują one głębsze warstwy skóry i skłaniają naskórek do łuszczenia. Wraz z łuszczeniem się wierzchnich warstw skóry, zmniejszają się widoczne na nim przebarwienia. Zabiegami z użyciem kwasów są np. zabiegi yellow peel, peeling kwasem migdałowym, glikolowym, czy pirogronowym.

Zabieg przy użyciu lasera- pozwala na całkowite zlikwidowanie przebarwień. Odstrasza jednak wysoką ceną oraz koniecznością powtórzenia co najmniej 3- 4 razy, aby osiągnąć upragniony efekt.

Bez względu jednak na to, jaki zabieg wybierzesz, koniecznie zastosuj po nim serum rozjaśniające przebarwienia skórne i naskórkowe np. SkinBrite Serum marki Dermaquest. Dzięki niemu Twoja skóra lepiej się zregeneruje a efekt rozjaśniania skóry po zabiegu będzie utrwalony.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również