Ces2014 fashion panel Projektanci mody wsp pracuj z Intelem przy rozwoju urz dze do noszenia na ciele

Projektanci mody współpracują z Intelem przy rozwoju urządzeń do noszenia na ciele

Intel Corporation, Barneys New York, Amerykańska Rada Projektantów Mody CFDA oraz Opening Ceremony poinformowały o rozpoczęciu strategicznej współpracy na polu technologii do noszenia na ciele, mającej na celu wprowadzanie na rynek nowych produktów, a także nawiązanie dialogu i zacieśnienie współpracy pomiędzy światem mody i branżą technologiczną.

Projekt współpracy, który dziś przedstawiliśmy, jest wyrazem świadomej strategii firmy Intel na rynku technologii do noszenia na ciele” – mówi Ayse Ildeniz, wiceprezes Business Development and Strategy, New Devices Group, Intel. “Dzięki naszej inicjatywie, wiodące technologie Intela zostaną połączone z najwyższej klasy projektami Opening Ceremony, umiejętnościami przewidywania najbliższych trendów konsumenckich Barneys New York oraz zaangażowaniem CFDA w napędzanie innowacji w świecie mody. Naszą wspólną wizją jest przyspieszenie rozwoju nowatorskich technologii typu wearable i stworzenie produktów, które będą nie tylko przydatne, ale też atrakcyjne dla klientów”.

Jednym z elementów współpracy między Intelem i Opening Ceremony będzie opracowanie koncepcji inteligentnej opaski, w oparciu o technologie Intela i projekt Opening Ceremony.

Humberto i ja zawsze pozwalamy, by ciekawość prowadziła nas na nowe obszary. Począwszy od naszych pierwszych podróży i zakupów w Azji, interesuje nas możliwość odkrywania nowych rzeczy” – mówi Carol Lim, współwłaścicielka Opening Ceremony. „Stajemy przed niezwykle ekscytującą i wyjątkową szansą stworzenia akcesoriów opartych na wizji naszych projektantów, które połączą najwyższej klasy technologie Intela ze światem mody. Z chęcią wyruszamy w tę podróż wraz z Intelem i jesteśmy bardzo ciekawi, dokąd nas ona doprowadzi. Intel to firma, której rozwiązania są obecne w niezliczonej liczbie aspektów naszej codzienności – teraz możemy stać się częścią prowadzonych przez nią inicjatyw, które wpłyną na kształt naszego życia w XXI wieku”.

Pierwsze wrażenie klienta związane z produktem zależy od tego gdzie i jak jest on prezentowany w sklepie. Domy handlowe Barneys New York, uznawane za mekkę najbardziej wymagających miłośników mody i słynące z niemal muzealnej skrupulatności w podejściu do prezentacji produktów, oferują wyjątkową możliwość przedstawienia klientom doskonale zaprojektowanych urządzeń do noszenia na ciele. Barneys New York zajmie się sprzedażą inteligentnej opaski opracowanej przez inżynierów Intela i projektantów Opening Ceremony.

Pomysł na sukces urządzeń noszonych na ciele jest całkiem prosty – chodzi o zaprojektowanie pięknych akcesoriów, których nasi klienci będą pożądać” – mówi Daniella Vitale, COO, Barneys New York. „Znalezienie się w elitarnym gronie marek, które pragną zrealizować ideę mody połączonej z inteligentnymi technologiami jest dla nas bardzo ekscytujące. Wspólnie z Intelem mamy przyjemność poinformować, że Barneys New York będzie jednym z pierwszych luksusowych domów towarowych, sprzedających pięknie zaprojektowane, inteligentne akcesoria Opening Ceremony”.

400 projektantów zaproszonych do współpracy

By jeszcze bardziej zbliżyć dwie branże, Intel i CFDA będą wspólnie wspomagać proces budowania społeczności inżynierów i projektantów, która umożliwi nawiązywanie kontaktów oraz tworzenie i wymianę koncepcji nowych rozwiązań z zakresu technologii wearable. Celem współpracy jest skomunikowanie ponad 400 wiodących projektantów mody zrzeszonych w CFDA i włączenie ich do ekosystemu twórców sprzętu i oprogramowania, stworzonego przez Intel w ciągu ostatnich 40 lat.

CFDA angażuje się w proces innowacji w obrębie branży modowej, a obserwując potencjał tkwiący w technologii i jej rosnący wpływ na świat mody, nabieramy przekonania, że już wkrótce stanie się ona częścią krwioobiegu naszej branży” – komentuje Steven Kolb, CEO, CFDA. „Dlatego z radością informujemy o nawiązaniu strategicznej współpracy z Intelem w zakresie urządzeń do noszenia na ciele, dzięki której będziemy w stanie połączyć wyjątkowe atuty obu światów – Intela, jako firmy tworzącej innowacyjne technologie komputerowe oraz naszych projektantów, tworzących piękne ubrania i akcesoria, które podobają się klientom. Razem te dwie sfery stanowią potężną kombinację”.

Współpraca, o której dziś informujemy, połączy doświadczenia i wiedzę z dwóch bardzo odmiennych dyscyplin: mody i technologii, co jest niezbędne do tego, by urządzenia technologiczne noszone na ciele stały się popularne” – dodaje Ildeniz. „Intel pragnie zawiązania trwałego, długoterminowego partnerstwa pomiędzy światem technologii i mody – dziś zrobiliśmy pierwszy krok w tym kierunku”.

ces2014_fashion_panel

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link