Primery Primery 8211 do czego s u

Primery – do czego służą?

Manicure hybrydowy oraz żelowy staje się coraz popularniejszy. Nic więc dziwnego, że powstaje coraz więcej profesjonalnych salonów piękności zajmujących się zdobieniem paznokci. Primer to przedmiot, który powinien bez wątpienia znaleźć się w kosmetyczce każdej stylistki paznokci. Osoby, które zajmują się profesjonalną stylizacją paznokci muszą również wiedzieć w jaki sposób używać primera.

Czym właściwie są primery?

Primer to dla wielu osób pojęcie brzmiące dość enigmatycznie. Tymczasem to nic innego jak specjalistyczny preparat, który przygotowuje płytkę paznokcia do manicure żelowego lub hybrydowego. Primer pozwala na odtłuszczenie płytki paznokciowej, co pozwala na zwiększenie przyczepności poszczególnych preparatów przeznaczonych do stylizacji paznokci. Należy zaznaczyć, że zastosowanie primera nie jest konieczne, jeżeli płytka paznokciowa nie stwarza większych problemów. Jeżeli jednak płytka jest problematyczna, stylistka paznokci nie może obejść się bez wspomnianego primera. Zanim jednak stylistka paznokci użyje primera, konieczne jest zastosowanie bloczka polerskiego. Ważne jest również to, aby pamiętać, że preparaty te stosuje się jedynie na naturalną płytkę paznokcia. Nie wolno używać go na pomalowane paznokcie. Należy również pamiętać o tym, aby primer nie miał kontaktu ze skórą. Oczywiście nie zawsze da się tego uniknąć, ale warto podjąć ten wysiłek, aby uniknąć ewentualnych podrażnień.Trzeba również mieć na uwadze, że sposób aplikacji primera zależy w dużej mierze od jego rodzaju.

Jakie rodzaje primerów są dostępne na rynku?

Primery zakupimy w sklepach internetowych oraz stacjonarnych, które zaopatrują salony do stylizacji paznokci. Wyróżnić możemy dwa podstawowe rodzaje tego typu preparatów. Mowa tu o primerach kwasowych oraz o primerach bezkwasowych. Te pierwsze wykazują działanie odkwaszające w stosunku do płytki paznokciowej. Matowią ją również, co sprawia, że płytka jest świetnie przygotowana do nakładania bazy. Primery kwasowe charakteryzuje jednak niezwykle silne działanie, dlatego używa się ich tylko w ostateczności. Najczęściej stosowane są wtedy, gdy płytka paznokcia sprawia duże problemy. Niewątpliwą wadą primerów kwasowych jest ich niezwykle mocny zapach. Z tego względu wrażliwsze osoby mogą mieć trudności z jego aplikacją. Nie wolno również przesadzić z ilością tego primera, bo wówczas efekt może być zbyt silny.

Jeżeli chodzi zaś o primery bezkwasowe, charakteryzuje je o wiele łagodniejsze działanie. Przede wszystkim preparat ten nie zawiera kwasu. Z tego też względu jest to produkt bardziej uniwersalny i cechujący się znacznie większym bezpieczeństwem. Jego zaletą jest również stosunkowo łagodny zapach. Jeżeli płytka paznokcia nie jest zbyt problematyczna, primer bezkwasowy będzie w zupełności wystarczający. Charakterystyczne dla tego rodzaju primera jest to, że pozostawia on na płytce paznokciowej wyrazisty połysk. Aplikacja bezkwasowych primerów jest niesamowicie łatwa. Używa się ich bowiem dokładnie tak samo jak zwyczajnych, powszechnie stosowanych lakierów do paznokci.

Więcej informacji znajdziecie na: https://amazinglashes.com/primery

Artykuł Partnera

Zobacz wideo:

Czytaj również:

Copy link