71 Stella Roversi Pirelli przedstawia W poszukiwaniu Julii Paolo Roversiego Premiera Kalendarz Pirelli 2020 w Weronie

Pirelli przedstawia „W poszukiwaniu Julii” Paolo Roversiego. Premiera Kalendarz Pirelli 2020 w Weronie

Kalendarz Pirelli 2020 autorstwa Paolo Roversiego pt. „W poszukiwaniu Julii” został 03. grudnia zaprezentowany publiczności w Teatro Filarmonico w Weronie.

Czerpiąc inspirację z ponadczasowego dramatu Szekspira, Paolo Roversi stworzył „Julię, która istnieje w każdej kobiecie” z Claire Foy, Mią Goth, Chris Lee, Indyą Moore, Rosalią, Stellą Roversi, Yarą Shahidi, Kristen Stewart i Emmą Watson, bohaterkami 47. edycji kalendarza.

W tym roku po raz pierwszy kalendarz łączy fotografię z kinem, ponieważ towarzyszy mu krótki film. W 18-minutowym filmie Paolo Roversi gra siebie jako reżysera, który przeprowadza wywiady z kandydatkami do roli Julii, pojawiającymi się jedna po drugiej, które wcielają się w wieloaspektową postać z szeroką gamą emocji i ekspresji.

Akcja toczy się w dwóch częściach. W pierwszej z nich bohaterki przybywają na wywiad bez makijażu i kostiumu. Siedzą i rozmawiają z Roversim o trwającym projekcie, każda z nich walczy o swój udział, opowiadając reżyserowi o osobistych doświadczeniach i tym, jak wyobrażają sobie Julię. W ten sposób aktorki ujawniają swoją intymną, osobistą stronę. W drugiej części zakładają kostiumy, które mają pomóc w osobistej interpretacji bohaterki Szekspira. Główny cel to zobrazowanie historii, w której rzeczywistość łączy się z fikcją, a cechy wyróżniające aktorki rozmazują się, tak jak przy nieostrej fotografii.

Szukałem czystej duszy, osoby pełnej niewinności, która łączyłaby siłę, piękno, czułość i odwagę” – stwierdza Roversi. „Znalazłem to w mgnieniu oka, w gestach i słowach Emmy i Yary, Indii i Mii oraz w uśmiechach i łzach Kristen oraz Claire… w głosie i śpiewie Chris i Rosalii. W Stelli mamy niewinność. W każdej kobiecie jest Julia”, podsumowuje. „I nigdy nie przestanę jej szukać”.

Sesja zdjęciowa odbyła się w maju, a Kalendarz Pirelli na 2020 rok jest pierwszym dziełem włoskiego fotografa, który na scenografię wybrał Weronę – miasto nierozerwalnie związane z losem młodej kobiety, ale także Paryż, w którym Roversi mieszka od czterdziestu lat.

Jako wieloletni miłośnik opery, Roversi chciał stworzyć obiekt o unikalnym projekcie graficznym, głęboko inspirowanym libretto operowym. Kalendarz 2020 obejmuje 132 strony, z miesięcznym kalendarzem na okładce, wraz z sekcjami Romea i Julii Szekspira oraz 58 zdjęciami w kolorze oraz czerni i bieli, przedstawiających bohaterów opowieści i samą Weronę. Okładka otwiera się, odsłaniając rysunek firmamentu, który reprezentuje wszechświat, otaczający historię Julii, czyniąc ją wieczną. Przednia i tylna okładka są ozdobione złoconymi literami, podkreślającymi datę urodzenia Julii, jej pierwszego spotkania z Romeo, ich ślubu i śmierci. Daty te są uzupełnione datami urodzenia gwiazd Kalendarza, których imiona są rozrzucone wśród konstelacji na okładce.

Wiele zakulisowych momentów sesji zdjęciowych i nagrań, a także postacie i historie Kalendarza Pirelli na rok 2020 można znaleźć na specjalnej stronie www.pirellicalendar.com, która oferuje również możliwość poznania ponad pięćdziesięcioletniej historii Kalendarza Pirelli (The Cal™) z filmami, wywiadami, fotografiami i dotychczas niepublikowanymi treściami.

ModaiJa poleca również:

Copy link