Ariete 29523369742462 3 Praktyczne prezenty dla zapalonego kucharza

Praktyczne prezenty dla zapalonego kucharza

Programy kulinarne z udziałem amatorów mnożą się, jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Nic zatem dziwnego, że z dnia na dzień rośnie także liczba fanów gotowania.

Co za tym idzie, zwiększa się także zapotrzebowanie na nowe sprzęty do wyposażenia kuchni, które jeszcze lepiej pomagają w wykonywaniu i przyrządzaniu poszczególnych potraw (nawet tych najbardziej skomplikowanych).

Kochasz gotować?

Pozwól sobie na odrobinę luksusu w  kuchni. Skończyły się już czasu, kiedy cebulę trzeba było kroić przy pomocy noża, soki z owoców wyciskaliśmy ręcznie, a żeby zrobić placki ziemniaczane musieliśmy trzeć ziemniaki wraz z naskórkiem swoich i tak już zmęczonych dłoni.

Teraz liczy się krótki czas przygotowania potrawy, maksymalnie wyśmienity smak i efekt końcowy w postaci kolorowego talerza pełnego smakołyków.

Co jeśli w domu masz zapalonego kucharza?

Pomóż mu spełniać jego pasje i zainteresowania. Szkoda żeby zaniechał rozwijaniu swojej pasji tylko dlatego, że najpierw będzie kilka godzin coś gotował, a później będzie musiał kilka godzin sprzątać.

Zestaw nierdzewnych garnków, wyciskarka do soków, profesjonalne noże kuchenne, deski do krojenia, waga kuchenna to tylko niewiele z gadżetów, na które naszemu mistrzowi pocieknie ślinka.

Zawsze Ci się wydawało, że nóż to nóż? Pewnie nie wiedziałeś, że profesjonalny kucharz używa innego noża do skrobania, obierania, krojenia chleba, do filetowana ryby, do siekania. Im zatem więcej profesjonalnych noży, tym lepiej.

Kucharz powinien być w swojej kuchni przede wszystkim profesjonalny, to chociażby dlatego musi pamiętać, by wszystkie składniki do danej potrawy odmierzyć zgodnie z tym, co widnieje w przepisie. 100 gramów mąki, 15 gramów orzeszków? Z profesjonalną wagą z pewnością będzie dużo łatwiej.

A może Twój domowy kucharz narzeka na przypalone potrawy? Prawdopodobnie jest to wina źle dopasowanych garnków lub po prostu tego, że dawno minęły już ich lata świetności.

Takich przydatnych gadżetów do kuchni jest jeszcze wiele. Inspiracji można zaczerpnąć np. z tej strony: http://www.euro.com.pl/do-kuchni.bhtml. Nam ona bardzo przydała się do napisania tego artykułu.

ariete-2952,3369742462_3

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link