modowe wpadki

Powstaje coraz więcej blogów obnażających modowe wpadki Polaków

Nie każdy interesuje się modą, ale wiele osób lubi komentować ubiór innych. Chętnie robią to internauci, tworząc memy czy prezentując zdjęcia modowych wpadek w serwisach społecznościowych. Popularne stały się zwłaszcza te strony, na których prezentowane są własne stylizacje blogerów. Istnieją także blogi, które zajmują się wytykaniem braku gustu. 

– Często pokazujemy ofiary konsumpcji ślepo podążające za trendami i osoby, które faktycznie są gdzieś z tą modą pogubione – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Marta, autorka bloga Faszyn from Raszyn.

Publikując swoje zdjęcia w internecie, dajemy przyzwolenie na komentowanie swojego wyglądu czy ubioru. Autorka bloga zauważa, że już samo wyjście na ulicę naraża nas na krytykę, od której nie można uciec.

– Mamy dostęp do wielu mediów i stamtąd czerpiemy inspiracje. Czasami są one gorsze, czasami lepsze. Zdecydowanie gdzieś jesteśmy z tą modą pogubieni i nie wiemy już, co jest fajne, a co nie jest. To tak naprawdę każdy pozostawia sobie do oceny. Wychodząc na ulicę, narażamy się na to, że jesteśmy oceniani i poddajemy się tej krytyce – zauważa blogerka.

Pomimo że blog Faszyn from Raszyn cieszy się ogromną popularnością, pojawia się również wiele negatywnych komentarzy, a nawet pogróżek pod adresem jego autorki. Z tego względu celowo nie ujawnia ona swojego nazwiska.

Blogów czy stron na Facebooku obnażających modowe wpadki można znaleźć znacznie więcej. Do popularnych należą: Białe Kozaczki, Nie dość, że gruba to jeszcze w emu, Klapki Kubota czy Brzydki Sweter.

Krytyce ubioru często poddawane są także gwiazdy. W kolorowych pismach czy telewizji  nie brakuje rubryk i programów, w których znawcy mody oceniają stylizacje gwiazd z imprez branżowych.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również