Portfele męskie -

Portfele męskie – jakie cechy są najważniejsze?

W świecie mody są rzeczy niezmienne. Jedną z nich jest idea portfela. Jego forma zmienia się stopniowo ze względu na zmiany stylu życia, ale funkcja pozostaje przecież taka sama – przechowywanie pieniędzy i dokumentów. Dziś coraz rzadziej (albo raczej w mniejszej ilości) trzymamy w portfelu gotówkę. Choć wciąż znajduje się ona w obiegu, zdecydowanie częściej korzystamy z płatności elektronicznych. Są one przede wszystkim znacznie wygodniejsze – zwłaszcza wtedy, gdy używamy technologii zbliżeniowej niewymagającej podania kodu PIN. Choć format różnego rodzaju dokumentów, przede wszystkim dowodu osobistego i prawa jazdy się zmienił i przybrały one formę kart, wciąż muszą być one zawsze pod ręką. Przejdźmy jednak do szczegółów – jakie cechy, które mają portfele męskie, są najważniejsze?

Skóra naturalna czy “eko”?

W debacie zwolenników i przeciwników skóry ekologicznej można przytaczać argumenty różnej natury. Choć oczywiście dużą zaletą tego materiału jest ograniczenie popytu na surowce pochodzenia naturalnego, wciąż wielu użytkowników zwraca uwagę na pozytywne walory tradycyjnej skóry. Najczęściej wskazuje się na estetykę męskich portfeli wykonanych właśnie z niej. Być może z daleka różnica między oryginałem a imitacją nie jest łatwo dostrzegalna, ale gdy przyjrzymy się fakturze z bliska, łatwo rozpoznamy naturalny produkt. Dodatkowo skóra charakteryzuje się dużą odpornością na czynniki takie jak wilgoć i mechaniczne uszkodzenia. Portfele męskie wykonane właśnie z niej nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji mogą przetrwać wiele lat.

Wielkość portfeli męskich

W pewnej mierze wybór rozmiaru portfela zależy od gustu. Trzeba jednak przyznać, że producenci kierują się przede wszystkim stylem życia odbiorców i pewnymi obiektywnymi kwestiami. Należy do nich wielkość kieszeni, w których najczęściej noszone są portfele męskie. Wiele jednak pod względem rozmiaru tego elementu galanterii skórzanej zmieniło się w ciągu ostatnich dziesięciu czy kilkunastu lat. Furorę zrobiły karty płatnicze, które nie tylko ułatwiają życie milionom użytkowników, ale i sprawiają, że zmienia się nieco funkcja i kształt portfeli. Nie muszą już one mieścić w sobie takiej ilości gotówki, zarówno tej papierowej, jak i w formie monet. Chociaż nikt jeszcze nie zrezygnował całkowicie z płatności analogowych, możemy się spodziewać, że w przyszłości portfele męskie będą posiadać jedynie przegródki na niezbędne karty. Póki co obserwujemy, że wielkość i grubość zmniejsza się z roku na rok. Warto zainwestować w model, który będzie odpowiadać na nasze potrzeby i zapewni łatwy dostęp do pieniędzy i dokumentów.

Sprawdź elementy wykończenia!

Jakość portfela to nie tylko zastosowany materiał, stylistyka i trwałość. Bardzo ważne jest również wykończenie, a przede wszystkim szwy – ich rodzaj, użyta nitka i zagęszczenie obszyć. Nawet najlepszy surowiec nie pomoże, gdy detalom nie została poświęcona dostateczna uwaga. Zachęcamy do dokładnego przyjrzenia się każdemu elementowi.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również