Walentynki

Pomysł na seksowne i zarazem kulturalne Walentynki!

Jeśli szukasz czegoś oryginalnego, by zaskoczyć swoją drugą połówkę w Walentynki, to propozycja dla Ciebie! Teatr Żydowski w Warszawie przygotował coś specjalnego na najbliższy weekend. „Bóg Zemsty” wystawiany 14, 15 i 16 lutego to pozycja emanująca seksem i nagością, choć w nadzwyczaj wysublimowany sposób. Reżyser, Andrei Muntéanu dołożył starań, by artystyczny przekaz trafił do widzów w różnym wieku, ale powyżej 16 lat.

Bóg Zemsty” opowiada o właścicielu domu publicznego i perypetiach pracowników jego „przybytku”. Jankiel – jako ojciec i przykładny bogobojny Żyd – usilnie stara się uchronić swoją nastoletnią córkę przed wpływem swoich podwładnych, pilnując jej czystości. Niestety jego plan zostaje zniweczony – Ryfka zostaje zwabiona przez jedną z prostytutek do wykonywania najstarszego zawodu świata… Nie pomaga tu nawet zamówiony w trosce o jej zbawienie specjalny zwój Tory.

Sztuka ta wywołała swego czasu wielki skandal obyczajowy i została uznana za obsceniczną i obrażającą żydowską religię. Mimo to, odnosiła również międzynarodowe sukcesy. Dodatkową ciekawostką jest to, że spektakl wystawiany jest w języku jidysz z tłumaczeniem symultanicznym (poprzez słuchawki) na język polski.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Więcej informacji na stronie:http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/bog-zemsty

Spektakle w lutym: 14.02. (godz. 19.00), 15.02. (godz. 19.00), 16.02. (godz. 18.00)

Bilety: 50-60 zł – rezerwacja: bow@teatr-zydowski.art.pl lub (22)8506450 lub (22)8505656

Aktualności na oficjalnej stronie http://www.teatr-zydowski.art.pl/ i na Facebooku .

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również