Tricky Women 2014

Polskie animacje na Tricky Women 2014

Przed nami pięć dni pełnych wspaniałych przeżyć kinowych, których dostarczą nam 135 filmy animowane wyreżyserowane wyłącznie przez kobiety. Wiedeński festiwal Tricky Women 2014 to tradycyjnie już międzynarodowe, marcowe święto kobiecej animacji.

Otwarcie festiwalu 12. marca 2014 r. o godz. 19.00 w Haydn Kino w Wiedniu. W czwartek, 13. marca w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmu Animowanego dla Kobiet zobaczymy dwie polskie animacje, produkcję absolwentki animacji filmowej w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, Izabeli Plucińskiej „Darling“ oraz nagrodzoną wyróżnieniem specjalnym na Festiwalu Nowe Horyzonty 2013 r. animację „Macica“ Anny Kosińskiej.

W ramach czterech pokazów konkursowych zaprezentowane zostaną łącznie 36 filmy młodych twórczyń animacji. Zwyciężczynie poznamy w niedzielę 16. marca. Warto tu przypomnieć, że dwa lata temu sukces odniosła Marta Pajek, zdobywając główną nagrodę festiwalu za film „Snępowina“.

Tegoroczny program festiwalu obejmuje łącznie 15 sekcji filmowych, liczne rozmowy z publicznością i panele dyskusyjne, warsztaty i wykłady.

Tricky Woman to festiwal kobiecej animacji, organizowany od 2001 roku w austriackiej stolicy. Tegoroczna edycja, w której udział zapowiedziały liczne reżyserki z całego świata odbędzie się w dniach 12.-16. marca.

Bliższe informacje oraz program festiwalu na stronie:
www.trickywomen.at

Międzynarodowy Festiwal Animacji Kobiecej
Tricky Women
12. – 16. marzec 2014
różne kina w Wiedniu

F  3 Contenti_Claudia Rothlin und Yves Gutjahr_Fair Play

F 2 Grandpère_HÜRLIMANN Kathrin_Animated Documentaries

F 4 Hollow Land_Michelle und Uri Kranot_Wettbewerb

Fot 1 TWlogo2014weiss_button_2c_10grad_links

Foto:
F 1 „Darling“ Izabela Plucińska
F2 Grandpère, HÜRLIMANN Kathrin, Animated Documentaries
F 3 Contenti_Claudia Röthlin und Yves Gutjahr_Fair Play
F 4 Hollow Land_Michelle und Uri Kranot

Podziel się wiadomością:

Polecamy również