AIDA prapremiera konferencja obsada

Polska prapremiera musicalu Eltona Johna i Tima Rice’a „Aida”!

Przedwczoraj, 05. czerwca,  odbyła się pierwsza konferencja prasowa dotycząca musicalu Eltona Johna i Tima Rice’a „Aida”, podczas której zaprezentowana została obsada spektaklu. Artyści wykonali również 3 utwory z tego musicalu.

Aida” to musical skomponowany przez legendę muzyki pop Eltona Johna do słów Tima Rice’a, jednego z najbardziej znanych autorów tekstów do licznych musicali.

Autorami libretta są: Linda Woolverton, Robert Falls i David Henry Hwang, a oryginalna inscenizacja została wyprodukowana przez Disney Theatrical Productions. Miejscem akcji jest starożytny Egipt, a fabuła opowiada o zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan, i Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris, córką faraona. Libretto jest oparte na operze Giuseppe Verdiego pod tym samym tytułem.

Premiera na Broadwayu odbyła się 23 marca 2000 roku i przez ponad cztery lata zagrano tam prawie dwa tysiące przedstawień tego tytułu. Musical otrzymał 4 nagrody Tony (m.in za najlepszą muzykę oryginalną), a „Time Magazine” zaliczył go do dziesięciu najlepszych produkcji teatralnych roku 2000. W recenzji magazynu „Entertainment Weekly” znalazło się zdanie: „To bardzo poruszająca i przejmująca opowieść.”

Po broadwayowskiej premierze inscenizacje tego tytułu pokazywane były w krajach na całym świecie – m.in. w Australii, Czechach, Holandii, Kanadzie, Korei, Japonii, Peru, Szwajcarii, a także na Węgrzech i we Włoszech – ale jak dotąd musical „Aida” nie był jeszcze wystawiany w Polsce.

Polska prapremiera w Teatrze Muzycznym ROMA planowana jest na 26 października 2019 roku. Otwarte przesłuchania do ról, na które zgłosiło się blisko pół tysiąca kandydatów, odbyły się na przełomie marca i kwietnia. Na ich podstawie wyłoniony został czterdziestoczteroosobowy zespół aktorów, wokalistów i tancerzy, który wystąpi w tym spektaklu.

Aida” Eltona Johna i Tima Rice’a będzie już dziewiętnastą premierą musicalową na Dużej Scenie TM ROMA.

Polska prapremiera
26 października 2019 roku
Teatr Muzyczny ROMA

Produkcja oryginalnej inscenizacji
Disney Theatrical Productions

Musical „AIDA” jest prezentowany na podstawie porozumienia
z Music Theatre International (Europe) Limited, www.mtishows.eu

foto: Karol Mańk

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link