Pola Pospieszalska

Pola Pospieszalska i jej nowy teledysk

Pola Pospieszalska „Paper Ships” to piosenka o kończeniu się miłości i o próbie jej wskrzeszania – bez bólu się nie obejdzie. I czasem zdarza się cud, związki wracają do życia. To o tym, że im bliżej się z kimś jest, tym bardziej może boleć.

Teledysk jest dość mocny – magia, zmartwychwstanie, figurka Matki Boskiej, z której oczu płyną łzy krwi, kogut… To wszystko bardzo niepokoi, a jednocześnie fascynuje.

Jaki typ muzyki otrzymamy, wrzucając odrobinę Evanescence, zaprawiając Portishead i porządną dawką Massive Attack? Muzycznie to ciemniejsze, bardziej rockowe brzmienia, ale też połączenie muzyki klasycznej z nowoczesną, stąd orkiestrowe aranże smyczków.

Pola w tej chwili pracuje nad nowym kawałkiem z Andym Summersem z grupy The Police oraz z Johnem Altmanem, światowej sławy kompozytorem, laureatem nagrod EMMY i BAFTA, nominowanym do Oskara za sciezke do filmu ‚Titanic’. John współpracował m.in. z Jimim Hendrixem, Erikiem Claptonem czy Philem Collinsem. Teledysk do utworu wyreżyserował Maciej Michalski, podwojny laureat nagrody OGAE .

Paper Ships grały już stacje BBC i Amazing Radio. Muzykę i słowa napisała Pola i Anne Wu.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również