Plakat o równouprawnieniu

Fundacja Komunikacji Społecznej przeprowadziła konkurs na najlepszy plakat dot. wyrównywania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy. Projekt został zrealizowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Celem konkursu było zwiększenie świadomości społecznej odnośnie równości kobiet i mężczyzn w zakresie możliwości zawodowych. Konkurs został skierowany zarówno do amatorów, jak i profesjonalnych grafików i twórców reklamy. Równie ważna, jak walory estetyczne, była koncepcja pracy opisywana w specjalnej ankiecie zgłoszeniowej.

Nadesłane przez uczestników konkursu zgłoszenia były oceniane pod kątem wykorzystanej argumentacji oraz oryginalności. Zwycięzcy zostali wyłonieni podczas głosowania Jury. Kreacje były również oceniane przez internautów w głosowaniu, w którym brana była pod uwagę średnia z sumy przyznanych im punktów. Jury wzięło pod uwagę w ocenie 3 plakaty, które otrzymały najwyższą średnią w głosowaniu internautów.

I miejsce – nagrodę główną aparat CANON EOS 500D, otrzymała kreacja Małgorzaty Pabich. Zdaniem Jurorów praca zmusza odbiorcę do interakcji i samodzielnego myślenia. Dopasowywanie przedmiotów do płci, jak w przedszkolnej układance, demaskuje ukryte w każdym stereotypy, o których odbiorca sam może się przekonać po zetknięciu z plakatem. Uzasadnienie autora świadczy o bardzo świadomym podejściu do tematu.

II miejsce ex aequo – zajęła kreacja Jana Skóry oraz Annny Żukowskiej-Zyśko (nagrody rzeczowe o wartości po 300 zł). Wszystkie prace Jana Skóry zainteresowały Jurorów plakatowo-kampanijnym mysleniem. Prosty i symboliczny sposób przedstawienia płci oraz uchwycenie problemu był powodem wyboru pracy pt: ”Zatrudniasz kobiety – pozwól im wyjść im z cienia”. Jury uznało, że praca Anny Żukowska-Zyśko pt: „Równość w pracy to wydajność pracy” to rodzaj bardzo profesjonalnej i spójnej estetyki oraz reklamowego podejścia.

Zwycięska kreacja zostanie wykorzystana do przeprowadzenia kampanii internetowej skierowanej do pracodawców.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Plakat Małgorzaty Pabich - I miejsce

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Plakat Jana Skóry - II miejsce

źródło:kampaniespoleczne.pl[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Scroll to Top
Scroll to Top