Piotr Kosiński “Secret”

Młodzi, pełni kokieterii, o delikatnych rysach twarzy i nieskazitelnych sylwetkach – bohaterowie zdjęć Piotra Kosińskiego. Znany fotograf gwiazd w albumie zatytułowanym „Secret” zawarł ponad 200 stylowych czarno-białych portretów młodych mężczyzn. Część z nich zostanie pokazana na wystawie w warszawskim SH Studio. Otwarcie już 4 marca.

Piotr Kosiński sfotografował w swojej karierze wiele popularnych osób ze świata sztuki i mediów, m.in. Agatę Buzek, Annę Marię Jopek, Danutę Stenkę, Krystynę Jandę, Małgorzatę Walewską czy Beatę Tyszkiewicz. Jednak to zdjęcia portretowe mężczyzn stały się jego znakiem rozpoznawczym.

„Mężczyźni przedstawieni są w sugestywnych ujęciach i stylizacjach, które wzmacniają urok ich młodzieńczej męskości, a jednocześnie demonstrują kreacje aury męskiego czaru. Jako efebowie męskiej dekadencji i narcyzmu, zostali zatrzymani w czasie i oddzieleni dystansem fotografii, wyzywająco niedostępni, pogrążeni sami we własnym pięknie, choć prowokacyjnie spoglądający w kierunku widza. Niektórzy wydają się być na wyciągnięcie ręki. To jednak ułuda, należą oni bowiem do świata fantazji, iluzji snów i marzeń samego artysty, ale także wszystkich koneserów i koneserek młodzieńczego piękna męskiego” – napisał we wstępie do albumu „Secret” historyk sztuki – Paweł Leszkowicz.

Przedstawienia te czerpią ze współczesnej stylistyki reklamowej połączonej z erotyczną fotografią artystyczną, jaka królowała w latach 70. XX wieku. Zostały wykonane w tradycyjnej, analogowej technice, z użyciem światła stałego, podkreślającego naturalność skóry fotografowanych panów.

Podczas wernisażu niektórzy z nich pojawią się osobiście – w t-shirtach zaprojektowanych przez Beatę Łukaszewską. Połączenie sztuki fotografii z modą jest ukłonem w kierunku pop-artu, trendu unisex i piękna…

Goszczące wystawę Piotra Kosińskiego SH Studio na co dzień jest pracownią architektury wnętrz założoną przez parę designerów: Jana Szadkowskiego i Annę Henschke. Pełni także funkcję butiku z designerskimi meblami i czasowej przestrzeni wystawienniczej.

[nggallery id=4307]

Piotr Kosiński „Secret”
SH Studio
ul. Wilcza 44, Warszawa
Wernisaż: 11 marca 2013, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 23 marca 2013.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również