warsztaty makijażu

Pierwsze w Polsce warsztaty makijażu HD

Nieskazitelny makijaż, którego nie widać nawet na technologiach najwyższej jakości obrazu? Idealna twarz w TV, podczas profesjonalnych sesji zdjęciowych i światowych galach? Teraz to możliwe, dzięki kosmetykom i technikom nakładania makijażu HD.

Obrazy wysokiej rozdzielczości zainspirowały firmy kosmetyczne do stworzenia kosmetyków oraz technik makijażu HD, który dzięki specjalnej formule – transparentności i świetlistości, jest niezauważalny na skórze. 17 lutego marka Biar Beauty Group pod czujnym okiem wizażystki Agnieszki Brody, zorganizowała pierwsze w Polsce warsztaty makijażu HD.

Tradycyjny podkład na zdjęciach w technologii HD wygląda jak maska. Widać zmarszczki, rozszerzone pory i wyraźnie osadzający się na włoskach puder. W makijażu HD chodzi przede wszystkim o to, aby twarz „łapała światło”. Podstawą jest podkład, którego nałożenie wymaga cierpliwości i staranności, gdyż trwa znacznie dłużej od nałożenia zwykłego fluidu. Ważne jest również to, aby nie skupiać się na grubości warstw, lecz na uzyskaniu wrażenia transparentności i podkreśleniu gry światłocienia – podkreśla Agnieszka Broda stylistka wizerunku, dyrektor kreatywny School of Make-Up.

Warsztaty skierowane były do przyszłych i obecnych wizażystów, którzy chcą poszerzyć horyzonty o nowe, innowacyjne tematy. Do udziału w szkoleniu zostało zaproszonych 12 kursantek, które miały możliwość zapoznać się z najnowszymi trendami makijażu w oparciu o nowoczesną technologię. Podczas warsztatów wszystkie uczestniczki przeszły praktyczne ćwiczenia makijażu HD, przy użyciu kosmetyków marki Smashbox. Dodatkową atrakcją było samodzielne przygotowanie sesji modowej pod okiem specjalistów (fryzjerów, modelek, stylisty).

W spotkaniu uczestniczyła stylistka Stefania Lazar z Fashion Project, która zaprezentowała i omówiła nadchodzące trendy modowe. Stylizacje fryzur wykonali styliści z salonu Maniewski Hair & Body – Adam Ślipko wraz z asystentem, stroje z najnowszej kolekcji zapewniła m.in. firma Furelle, a zdobiły je dodatki i biżuteria wykonana z włoskich komponentów Livello/917+. Profesjonalną sesję zdjęciową wykonał Patryk Wosztal z Machinagroup.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również