Pierscionek z szafirem Pier cionek z 14 karatowym szafirem wart wier miliona z otych Podobny nosi ksi na Catherine

Pierścionek z 14-karatowym szafirem wart ćwierć miliona złotych. Podobny nosi księżna Catherine.

14-karatowy szafir cejloński i wycena na poziomie wynoszącym aż ćwierć miliona złotych. To bez wątpienia jeden z najciekawszych obiektów biżuteryjnych, który pojawił się tej wiosny w Polsce. Szafir został otoczony diamentami i osadzony w platynie. Wyjątkowy obiekt wraz z ponad stoma innymi dziełami sztuki jubilerskiej można do 9 maja oglądać na wystawie Biżuteria Kolekcjonerska w DESA Unicum.

Szafiry cejlońskie wydobywane są jedynie na terenach Sri Lanki. Ten niezwykle rzadki minerał charakteryzuje się wyjątkowym kolorem, połyskiem i przejrzystością. Nic dziwnego, że jest jednym z najdroższych i najbardziej poszukiwanych klejnotów na świecie. Jeden z największych, wydobytych szafirów miał ponad 1000 karatów, a jego wartość przekraczała 100 mln dolarów. Prezentowany na wystawie pierścionek wykonany jest z platyny, a oko szafiru otaczają brylanty. Szacunkowa wartość to 250 tys. złotych. Wizualnie przypomina ten, który – należący wcześniej do Lady Diany – w dniu zaręczyn otrzymała księżna Catherine Middleton.

Na wystawie prezentowana jest biżuteria z przełomu XIX i XX wieku pochodząca m.in. z Francji. Wyjątkowym obiektem jest naszyjnik z motywem floralnym, wykonany ze złota i srebra. Całość wysadzana jest diamentami. W dzisiejszych czasach jubilerzy odeszli już od tej techniki złotniczej, wykorzystując jedynie złoto i platynę. Czyni to naszyjnik niepowtarzalnym i wyjątkowym. W podobnym stylu wykonany jest wisior z motywem kokardy, utrzymany w stylistyce belle époque. Charakteryzuje go wysoki kunszt wykonania i użycie najwyższej jakości diamentów. Mówiąc o biżuterii francuskiej warto zwrócić uwagę na zegarek kieszonkowy będący w komplecie z dekoracyjną broszą. Ten wspaniały obiekt został wykonany na przełomie XIX i XX wieku przez kultową firmę złotniczą Jaeger-LeCoultre. Przedsiębiorstwo to zostało założone przez szwajcarskiego zegarmistrza. To bardzo rzadki przykład starej biżuterii, stworzonej na tak wyjątkowo wysokim poziomie i precyzyjną dbałością o najdrobniejsze detale.

Na wystawie zaprezentowane zostaną również m.in. rubinowe kolczyki z 1 poł. XX wieku, pierścionek w stylu art deco z 22 brylantami, szafirowa bransoleta  z przełomu XVIII i XIX wieku czy naszyjnik wysadzany blisko 80 diamentami. Wystawa zakończy się aukcją, na której będzie można kupić wystawiane dzieła sztuki jubilerskiej.

Wystawa Biżuteria Kolekcjonerska: 22 kwietnia – 9 maja 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja Biżuteria Kolekcjonerska: 9 maja 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Więcej informacji oraz katalog aukcyjny dostępne są w linku:

https://desa.pl/pl/auctions/551/bizuteria-kolekcjonerska-9-maja-2019-godz-19

Pawel bobrowski 20190328 3315 Pier cionek z 14 karatowym szafirem wart wier miliona z otych Podobny nosi ksi na Catherine

foto: Paweł Bobrowski

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link