Kobietawciazy Piel gnacja sk ry w ci y wszystko co powinna wiedzie

Pielęgnacja skóry w ciąży – wszystko, co powinnaś wiedzieć

Przesuszona skóra, rozstępy i cellulit to najczęstsze problemy, z którymi zmagają się kobiety w ciąży. Przez takie objawy często wybieramy takie kosmetyki, które mają być skuteczne, jednak zapominamy spojrzeć na ich skład. Dzięki świadomej pielęgnacji i wyborze kosmetyków naturalnych jesteśmy w stanie dbać o swoje ciało w odpowiedni sposób, a jednocześnie dbać o zdrowie maluszka. Jakich produktów warto używać w ciąży? A których powinnyśmy się wystrzegać? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

Bezpieczna pielęgnacja skóry w ciąży

Czyli taka, która jest pozbawiona wszystkich szkodliwych dla nas składników. Powinnyśmy się wystrzegać produktów, które mają w składzie oleje mineralne, parafinę, parabeny, PEG-i, czy syntetyczne barwniki, które mogą zaszkodzić dziecku w większym stopniu niż nam samym, chociażby poprzez wywołanie zaburzeń hormonalnych. Ze względu na to, że wyżej wymienione składniki mogą wywoływać różnorodne podrażnienia skórne, nie używa się ich w trakcie produkcji kosmetyków naturalnych. Dobrej jakości kosmetyki o prostym składzie dla kobiet w ciąży i nie tylko znajdziecie tutaj: https://triny.pl/206-dla-kobiet-w-ciazy.

Przewaga kosmetyków naturalnych nad aptecznymi

Istnieje tendencja do nadmiernego ufania produktom aptecznym, zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy w stanie błogosławionym. Przestrzegamy Was przed tym, ponieważ bardzo często dzieje się tak, że to właśnie w nich znajdują się wymienione w poprzednim akapicie szkodliwe składniki. Przykładem może być, chociażby oliwka dla niemowlaków, która jest jednym z najczęściej wybieranych kosmetyków do masażu ciążowego brzucha. Niestety większość oliwek aptecznych jest złożona głównie z parafiny. Najbardziej łudzące są zapewnienia producentów, o łagodności i bezpieczeństwie kosmetyków, które umieszczają na etykietach.

Skład kosmetyków naturalnych

Gdy przyjrzymy się składowi kosmetyków naturalnych, to znajdziemy tam między innymi substancje pochodzenia roślinnego, których zadaniem jest nawilżenie naszej często przesuszonej skóry. Dodatkowo będą łagodziły wszelkie podrażnienia skórne oraz zapewnią nam odpowiednią elastyczność ciała, dzięki czemu możemy uniknąć rozstępów. Składniki naturalne to przede wszystkim oleje, ekstrakty i masła roślinne oraz gliceryna pochodzenia również roślinnego. Dzięki produktom bogatym w takie składniki możemy być pewne, że dostarczymy naszej ciążowej skórze odpowiedniej pielęgnacji, która jest bogata w witaminy i składniki mineralne.

Składniki naturalne wywołujące alergie

Oczywiście fakt, że stosujemy kosmetyki naturalne, nie oznacza, że niektóre z nich nam w jakiś sposób nie zaszkodzą. Wiele substancji roślinnych, takich jak ekstrakty ziołowe, czy olejki eteryczne mogą wywoływać u nas reakcje alergiczne. Jednak najważniejsze jest to, że stosując dany produkt naturalny, nie zrobimy krzywdy dziecku, a jeśli wywoła u nas niepożądane reakcje, możemy go po prostu przestać używać.

Kosmetyki naturalne są bezpiecznymi i skutecznymi produktami, ograniczającymi dostęp toksycznych składników do naszego ciała i przyszłego noworodka. Stosując kosmetyki o roślinnym pochodzeniu, możemy mieć pewność, że w żaden sposób nie zaszkodzimy dziecku, a dodatkowo zadbamy o swoje ciało.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link