makeup

Piękne spojrzenie i zdrowe rzęsy – dwa w jednym

W kosmetyczce niemalże każdej kobiety na pewno znajduje się tusz do rzęs, dzięki któremu spojrzenie nabiera głębi, a cała twarz zupełnie innego wyrazu. Malując rzęsy codziennie możemy je silnie obciążać, przez co stają się kruche i łamliwe. Można zapobiec takim niepożądanym zjawiskom, stosując tusz z zawartością składników odżywczych.

Historia tuszu do rzęs

Moda na malowanie oczu narodziła się już w starożytnym Egipcie, gdzie kobiety chcąc uwydatnić kolor oraz gęstość swoich rzęs, stosowały mieszaninę sadzy, oliwy i białka. Malowanie oczu stało się popularne również w Grecji, a stamtąd moda na czarne, długie rzęsy powędrowała do wszystkich krajów Basenu Morza Śródziemnego.

Ciekawostka

Pierwsza maskara powstała w 1915 roku, jako produkt gotowy. W krótkim czasie stała się podstawowym kosmetykiem lat 20-stych XX wieku.

Oczekiwania kobiet

Analizując sprzedaż w segmencie kosmetyków kolorowych w Polsce, okazuje się, że aż 66 proc. stanowią maskary do rzęs. Można je więc uznać za jeden z najczęściej używanych produktów do makijażu w naszym kraju. Prawdziwa kobieta chcąc zachwycać spojrzeniem i dbać o swoją urodę, powinna wybierać nowoczesne tusze, które wydłużają, podkręcają i zagęszczają rzęsy.

Czy wiesz że…?

Kobiety po użyciu tuszu do rzęs oczekują uzyskania efektu sztucznych rzęs – długich, gęstych i idealnie rozdzielonych. Sekret tkwi nie tyle w samym produkcie do przyciemniania rzęs, ile w szczoteczce wykorzystanej do tego celu.

Idealny makijaż i pielęgnacja

Kobiety chętnie sięgają po produkty dwa w jednym, także jeśli chodzi o makijaż. Cenią sobie swój czas i chcą, aby móc dokonywać dwóch rzeczy jednocześnie. Dlatego tusze do rzęs takie jak maskary marki Eveline dostępne np. w sklepie internetowym SuperKoszyk.pl, na pewno przypadną im do gustu. Firma ta oferuje maskarę będącą pierwszym kosmetykiem, który łączy w sobie właściwości tuszu do rzęs i serum odbudowującego. Pozwala na uzyskanie niezwykłej objętości i ekstremalnej długości, przy jednoczesnym odżywieniu włosów. Taki efekt był możliwy do uzyskania dzięki zawarciu w formule kosmetyku składników pielęgnacyjnych, takich jak:

  • D-panthenol – odbudowuje strukturę włosa, zagęszcza i pogrubia rzęsy,
  • olejek Jojoba, bogaty w witaminy A, F i E – dogłębnie nawilżają, uelastycznia i wzmacnia rzęsy,
  • mineralne pigmenty i naturalny wosk – pobudzają rzęsy do wzrostu, zapobiegają wypadaniu i łamaniu się.

Regularne używanie takiego tuszu do rzęs powoduje, że zawsze wyglądają one doskonale i są ozdobą dla twarzy kobiety, a także już po miesiącu stosowania pozwalają cieszyć się z gęstszych, mocniejszych, dłuższych i grubszych rzęs.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również