okolice bikini

Piękne okolice bikini

Każda kobieta chce być piękna – to jest oczywista sprawa, niewymagająca w ogóle jakichkolwiek tłumaczeń. Jednakowoż co to oznacza być piękną? Otóż dbamy nie tylko o te części ciała, które widać, lecz także te, których normalnie na co dzień nie pokazujemy. Wtedy możemy czuć się rzeczywiście pięknie.

Problemy z okolicą bikini

Dość dużo kłopotów mamy z okolicą bikini. Skąd się biorą te problemy? Cóż przede wszystkim wytłumaczmy, że generalnie problemy koncentrują się wokół owłosienia. U niektórych kobiet jest ono dość ciemne i mocne, co wygląda dość nieestetycznie. Problem pojawia się jednak przede wszystkim, kiedy zakładamy kostiumy kąpielowe. Można oczywiście kupić kostium z częścią dolną wyglądającą jak spodenki czy bokserki, jednak nie każda kobieta to lubi.

Jak sobie radzić z tym problemem? Najprościej jest usunąć owłosienie z tej okolicy. Jak jednak to zrobić, aby nie mieć żadnych problemów? Maszynka nie jest wcale taka bezpieczna. Przede wszystkim bowiem należy podkreślić, że ten rejon ciała jest dość podatny na zakażenia. Najdrobniejsze to zapalenia mieszków włosowych. Jednak możemy nabawić się też gorszych problemów. Jaką mamy alternatywę?

Depilacja laserowa? Ciekawy pomysł

Warto zatem zastanowić się nad depilacją laserową. Na czym to polega? Otóż mówiąc najprościej wiązka lasera generuje energię cieplną, która niszczy cebulki włosowe. W efekcie włosy nie mają jak odrosnąć. Czy zabieg jest bezpieczny? Tak, jednak są pewne przeciwwskazania.

Na pewno zabieg nie może być wykonany, jeśli istnieją jakieś otarcia skóry, cukrzyca typu I, świeża opalenizna, nowotwory, duże skłonności do przebarwień, choroby skóry, nietypowe brodawki, padaczka, bliznowce oraz jeśli przyjmujemy leki obniżające krzepliwość krwi. Warto jednak indywidualnie porozmawiać z dermatologiem czy innym lekarzem, który będzie wykonywał zabieg.

Jak wygląda depilacja laserowa bikini?

Przede wszystkim najczęściej zadawane pytanie odnosi się do bólu podczas zabiegu. Otóż tu w żaden sposób nic nie będzie bolało. Niektóre pacjentki zgłaszają jedynie nieco nieprzyjemne odczucia, jak pieczenie czy uderzenie gumka recepturką, jednak o niskim natężeniu. Wówczas można zawsze zastosować specjalny żel łagodzący dolegliwości.

Ile trwa sam zabieg? To w dużej mierze zależy od tego, czy usuwamy całe owłosienie czy nie. Jednakże średni czas wynosi od kilkunastu minut do godziny. Warto jeszcze być świadomym tego, że jeden zabieg raczej nie wystarcza.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

Scroll to Top