Piaskowy blond

Jasny piaskowy blond od L’Oreal Casting Creme Gloss. Zobacz, komu będzie pasował piaskowy kolor włosów i jak przeprowadzić skuteczną koloryzację na blond!

Można powiedzieć, że skuteczna koloryzacja włosów na jasny blond jest jedną z najbardziej pożądanych przez kobiety, ale tym samym najtrudniejszą do przeprowadzenia. Duża ilość kobiet przyznaje, że wiele problemów sprawia im zarówno wybór odpowiedniej farby do włosów w kolorze jasnego blondu, jak również przeprowadzenie koloryzacji w taki sposób, by spełniła ona ich wszystkie oczekiwania. Dla kogo został przeznaczony kolor włosów piaskowy blond? Czy sprawdzi się on przy koloryzacji na ciemniejszych włosach? Podpowiadamy, jak wykonać skuteczną koloryzację na przykładzie farby do włosów jasny piaskowy blond od L’Oreal Paris!

Piaskowy blond – dla kogo?

  • Trzeba przyznać, że piaskowy blond to bardzo wymagający kolor włosów, który zdecydowanie nie sprawdzi się przy każdym typie urody.
  • Z oczywistych powodów mogą sobie na niego pozwolić panie o skandynawskiej urodzie – czyli cerze w bladym kolorze cery, jasnych brwiach, a także szarych lub niebieskich oczach.
  • Zdecydowanie nie powinny go jednak wybierać naturalne blondynki o wyraźnie ciepłej lub opalonej karnacji – w ich przypadku efekt może wyglądać nieco nienaturalnie.
  • Piaskowy blond sprawdzi się idealnie jako “narzędzie” do tuszowania siwych włosów na głowie – jasny odcień blondu w zimnej tonacji kolorystycznej skutecznie ukryje srebrne i nieatrakcyjne kosmyki.

Farba do włosów piaskowy blond

Piaskowy blond może wyglądać dobrze na włosach każdej z nas, o ile postaramy się, by jego efekt był jak najbardziej naturalny i świetlisty. Godną polecenia farbą do włosów, która pomoże nam uzyskać taki rezultat jest piaskowy blond L’Oreal Casting Creme Gloss – to bezpieczna dla włosów farba bez amoniaku, która doskonale poradzi sobie z rozjaśnianiem włosów nawet do 2 tonów. Mogą z niej korzystać zarówno blondynki, jak i szatynki, które zaskoczy skuteczność specjalistycznej technologii odżywczo-rozjaśniającej z ekstraktem z cytryny. Dzięki koloryzacji z Casting Creme Gloss uzyskamy efekt świetlistych, miękkich i błyszczących włosów pełnych naturalnie wyglądających refleksów.

Piaskowy blond również dla brunetek?

Na włosy w kolorze blondu coraz częściej decydują się nie tylko naturalne blondynki i szatynki, ale też brunetki, które w ten sposób uzyskują rezultat ciekawego kontrastu na twarzy, a przy tym efekt delikatnego odmłodzenia. Panie o ciemniejszym typie urody, które chcą przejść na jasny kolor blondu w odcieniu piaskowym, powinny jednak posiadać jasny i chłodny odcień cery – opalona karnacja i ciemna oprawa oczu w połączeniu z bardzo jasnym blondem może przynieść sztuczny i nieco przerysowany efekt.

Rozjaśnianie włosów na piaskowy blond

Piaskowy blond jest jednym z najjaśniejszych odcieni w całej palecie blondu, w związku z czym w wielu przypadkach konieczne będzie przeprowadzenie zabiegu rozjaśniania lub dekoloryzacji włosów przed farbowaniem na właściwy kolor. Tradycyjna farba do włosów jest w stanie rozjaśnić włosy jedynie o 2-3 tony, dlatego chcąc przejść na piaskowy blond z ciemnego brązu czy rudego, trzeba będzie na początku “zdjąć” ciemniejszy pigment z włosów lub poddać je rozjaśnianiu.

Rozjaśnianie włosów w domu czy w salonie?

Współczesne techniki farbowania włosów pozwalają na ich rozjaśnianie nie tylko w salonie fryzjerskim, ale też w warunkach domowych. Prawda jest jednak taka, że niewłaściwe obchodzenie się z rozjaśniaczem może mieć destrukcyjny wpływ na strukturę włosów, a przy tym wywołać na nich niechciane żółte lub pomarańczowe refleksy. Jeśli więc mamy przed sobą “trudne przejście” z brązu na jasny blond, lepiej zgłosić się z tym do profesjonalnego fryzjera, by osiągnąć właściwy efekt.

Ombre blond – bezpieczne rozwiązanie

Trzeba zaznaczyć, że rozjaśnianie i dekoloryzacja włosów to bardzo skuteczne rozwiązania na zmianę koloru włosów, ale jednocześnie bardzo niekorzystnie wpływające dla delikatną strukturę włosów. Dlatego też brunetki czy szatynki, które chcą wyraźnie zmienić wygląd swojej fryzury, ale przy tym boją się, że pełna koloryzacja na blond zniszczy ich włosy na całej powierzchni, mogą zdecydować się na farbowanie włosów w stylu ombre – czyli rozjaśnionych końcówek włosów w kolorze jasnego blondu, przy pozostawieniu włosów ciemnych u nasady. Oczywiście i w tym przypadku końce włosów będą musiały zostać poddane działaniu rozjaśniacza, jednak ważniejsze jest to, że pozostała powierzchnia włosów nie będzie już tak bardzo narażona na uszkodzenia.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również