Paulla foto

Paulla: Moim zdaniem…

Na wielką galę wybrałabym kreację… Piękną, długą, kobiecą suknię, podkreślającą sylwetkę, marka nieistotna. Musi mi sie po prostu podobać.

Na co dzień noszę … uśmiech i czekoladę w torbie 🙂

Słucham, czytam, oglądam… słucham bardzo dużo różnej muzyki w zależności od sytuacji, dnia, nastroju, czytam dużo książek biograficznych, historycznych, wręcz je pochłaniam, telewizji nie oglądam od około 3 lat

Nie znoszę… gdy nazywają mnie celebrytką, bo nigdy nią nie byłam i nie będę, to dla mnie uwłaczające. uważam, że bycie tylko celebrytą jest puste i infantylne

Uwielbiam… jeść

Kobieta… w dzisiejszych czasach musi być silna za dwoje

Moje hasło na dziś lub na całe życie… ja kreuję swoją rzeczywistość

Paulla foto

fot. Tomek Olszewski

Paulla – W wieku szesnastu lat ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną Pierwszego Stopnia w Pleszewie, w której uczyła się gry na gitarze klasycznej i fortepianie. W 1995 wygrała konkurs „Talent’ 95”, w 1996 zajęła 2. miejsce w programie Zbigniewa Górnego Śpiewać każdy może, w 1999 wystąpiła na Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu, zajmując 2. miejsce. Następnie została zaproszona przez Elżbietę Skrętkowską do programu TVP2 Szansa na sukces, w którym wykonała utwór „Im więcej ciebie tym mniej” z repertuaru Natalii Kukulskiej. W 2002 dotarła do półfinału programu Idol, w 2003 zajęła 2. miejsce w konkursie „Drzwi do kariery” zorganizowanym przez Michała Wiśniewskiego w jego programie Jestem, jaki jestem.

W 2006 nagrała polskojęzyczną i francuskojęzyczną wersję utworu „Lunatique” w oryginale wykonywanego przez Edytę Górniak jedynie w języku francuskim. Obydwie wersje piosenki w wykonaniu Paulli znalazły się na debiutanckiej płycie grupy Mathplanete. W listopadzie 2007 wydany został pierwszy solowy singel Paulli pt. „Kolęda dla Ciebie”. Utwór znalazł na świątecznej składance radia RMF FM Najlepsza muzyka po polsku. 28 listopada 2008 ukazał się debiutancki album wokalistki Nigdy nie mów zawsze, który uzyskał status platynowej za sprzedaż ponad 35 tysięcy egzemplarzy. Album promowany był utworami: „Od dziś”, „I prosto w serce”, „Dwa słowa dla życia” oraz „Tak mało o życiu”. 27 czerwca 2009 Paulla otrzymała tytuł „artysty trendy” oraz nagrodę dziennikarzy na festiwalu TOPtrendy 2009.

3 grudnia 2012 wokalista opublikowała kolejną w swojej karierze piosenkę świąteczną zatytułowaną „Białe pola, ciche miasta” autorstwa Romualda Lipko i Andrzeja Mogielnickiego. 8 lutego 2013 na oficjalnym kanale piosenkarki w serwisie YouTube opublikowany został premierowy utwór zatytułowany „Monotonia (nie czuję siebie)”, który znajdzie się na trzecim albumie studyjnym Paulli. Kompozycja dotarła m.in. do 2. miejsca listy Top-15 Wietrznego Radia emitowanego dla Polonii mieszkającej w Stanach Zjednoczonych.

8 marca 2014 telewizja Polsat rozpoczęła emisję pierwszej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo z udziałem Paulli. W wyemitowanym 12 kwietnia 2014 szóstym odcinku show wokalistka wykonała utwór „Zombie” The Cranberries i zajęła 1. miejsce, wygrywając 10 tys. zł. które przekazała na rzecz Fundacji „Dobro Powraca” zajmującej się osobami chorymi na stwardnienie rozsiane.

16 sierpnia 2014 podczas koncertu Disco pod gwiazdami w Polsacie Paulla wykonała swoją interpretację utworu „Piechotą do lata” zespołu Bajm oraz „Od dziś”. 22 sierpnia na Polsat Sopot Festival razem z Garou po raz pierwszy na żywo zaprezentowała ich wspólny utwór „Du Vent, Des Mots / Tyle słów na wiatr”. 20 marca 2015 zaśpiewała w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami podczas występu Ady Fijał i Krzysztofa Hulboja. Wykonanym przez wokalistkę utworem było „Skyfall” z repertuaru Adele.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również