Kosmetyki meskie Pasta do w os w i sp ka czyli kosmetyki na stra y m skiej fryzury

Pasta do włosów i spółka, czyli kosmetyki na straży męskiej fryzury

Pasta do włosów i spółka, czyli kosmetyki na straży męskiej fryzury

Pasta do włosów oraz szereg innych specyfików, takich jak krem do stylizacji włosów czy tonik do układania fryzury stoją na straży dobrego samopoczucia wielu mężczyzn. A to dlatego, że dla panów odpowiednio ułożone włosy także są czymś ważnym. Jednak równie ważne jest to, żeby dobrą fryzurę uzyskać w krótkim czasie. W tym mają właśnie pomóc odpowiednie kosmetyki.

1.      Pasta do włosów – jak jej używać?

2.      Kontrolowany luz na głowie, czyli krem do stylizacji włosów.

3.      Tonik do układania włosów – pielęgnacja w pakiecie.

O tym, że zainteresowanie mężczyzn kosmetykami do stylizacji i pielęgnacji włosów jest czymś powszechnym, może świadczyć fakt, że wiele popularnych marek stworzyło dla nich specjalne linie kosmetyków. Powstały także firmy, które zajmują się produkcją kosmetyków do włosów tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Stały się one kultowe głównie za sprawą produkowanych kosmetyków, a także przez to, że o sztuce barberskiej zrobiło się głośno. A w dobrym wydaniu istnieje ona tylko w towarzystwie odpowiednich kosmetyków.  Środki do stylizacji i pielęgnacji włosów takich marek są nie tylko najwyższej jakości pod względem składu (wiele z nich stawia na naturę), ale także pod względem łatwości stosowania. Również zapach takich kosmetyków oraz design ich opakowań i etykiet znakomicie pasują do męskiego świata.

Pasta do włosów – jak jej używać?

Jednym z najpopularniejszych kosmetyków do włosów, chętnie używanym przez mężczyzn, jest pasta do włosów. Specyfik ten istnieje w różnych odmianach, na przykład jeśli chodzi o siłę działania (przekładającą się na czas utrwalenia fryzury). Taka moc działania pasty do włosów jest określana jako „chwyt”. I tak, kosmetyki np. o średnim chwycie nadają fryzurze trwałość na cały dzień. Poza tym środki są przeznaczone do wielu rodzaju włosów: długich, krótkich, kręconych, prostych, grubych, cienkich – dzięki temu każdy może wybrać coś dla siebie. Takie zróżnicowanie jest bardzo ważne, gdyż każdy rodzaj włosa wymaga różnej pielęgnacji. Nieprzystosowana odpowiednio pasta do włosów może je na przykład za mocno obciążyć (i włosy będą sprawiać wrażenie klapniętych), a gdy będzie za słaba, to nie zadziała.

Pastę należy nakładać na umyte i wysuszone włosy (ewentualnie mogą być lekko wilgotne). Trzeba pamiętać o tym, aby odpowiednio rozetrzeć kosmetyk w dłoniach – wtedy zyska on lepszą i wygodniejszą do stosowania konsystencję. Następnie należy pastę nanieść palcami na poszczególne partie fryzury, odpowiednio ją przy tym modelując. I choć od przybytku głowa nie boli, to w tym przypadku, jeśli przesadzimy z ilością pasty do włosów, głowa może nie rozboli, ale będzie wyglądała naprawdę źle.

Kontrolowany luz na głowie, czyli krem do stylizacji włosów

Podobnie jak pasty, tak i kremy do stylizacji włosów, mogą być przeznaczone do ich wielu rodzajów i charakteryzować się różną mocą. Dodatkowo krem do stylizacji włosów jest kosmetykiem pomagającym włosy pielęgnować i chroni je przed szkodliwym wpływem środowiska. Taki krem dodaje włosom blasku i sprężystości, a poza tym zapobiega pojawieniu się rozdwojonych końcówek. Kremy do stylizacji włosów dzięki swojej konsystencji doskonale nadają się do układania fryzur o swobodnej linii. Dzieje się tak dlatego, że nie usztywniają włosów i pozwalają się im swobodnie poruszać.

Ważne jest, aby kremu nie nakładać tuż przy skórze głowy, ale na końcówki włosów. W przypadku włosów krótkich pasma stylizujemy, wyciągając je na boki i do góry. Gdy zaś jesteśmy dumnymi posiadaczami włosów długich, to, używając kremu do stylizacji włosów, należy łapać pasma na różnych wysokościach i równomiernie krem rozprowadzać.

Tonik do układania włosów – pielęgnacja w pakiecie  

Toniki do układania włosów renomowanych firm są wyprodukowane na bazie naturalnych składników – dzięki czemu nie szkodzą włosom, za to je pielęgnują. Widać to na przykładzie opisanego wyżej kremu do stylizacji włosów. Tonik nadaje fryzurze blasku (ponieważ intensywnie nawilża włosy), objętości, a przy regularnym stosowaniu bardzo dobrze wpływa na ogólną kondycję włosów. Odpowiedni tonik zawiera skuteczną mieszankę naturalnych składników, która odżywia także skórę głowy i wzmacnia mieszki włosowe. Co może się przyczynić do tego, że stosowanie tego kosmetyku będzie zwieńczone posiadaniem bujnej czupryny. Takie efekty może dać używanie toniku do stylizacji włosów podczas… masażu skóry głowy. A co daje ten kosmetyk podczas układania fryzury?

Pozwala on na elastyczne utrwalenie włosów i jest przeznaczony do układania fryzury przy użyciu suszarki. Tonik do stylizacji włosów może stanowić też bazę przed naniesieniem pasty czy wosku. Podstawową jego zaletą jest to, że nadaje on włosom objętości – co ułatwia nie tylko stylizację, ale i na przykład strzyżenie. Jak większość kosmetyków do stylizacji męskich fryzur, tak i tonik jest prosty w użyciu. Wystarczy tylko nanieść parę kropel na dłonie i rozprowadzić na wilgotnych włosach.

Wszystkie opisane kosmetyki, aby dawały odpowiedni efekt i nie były przyczyną na przykład dolegliwości dermatologicznych, muszą być bardzo dobrej jakości, czyli stworzone przez firmę znającą się na swoim fachu. A tym mianem można opisać legendarną już markę Reuzel oferującą jeszcze wiele innych produktów do pielęgnacji zarówno męskich fryzur, jak i zarostu.

Artykuł Partnera

Zobacz wideo:

Czytaj również:

Copy link