Pan tu nie stał

Pan tu nie stał – współpraca z Muzeum i modowy hołd dla sztuki awangardowej!

Łódzka firma Pan tu nie stał stworzyła wyjątkową serię PTNS PROJEKT w niezwykły sposób łączącą modę ze sztuką awangardową artystów XX i XXI wieku. Pierwsza z jesienno-zimowych kolekcji odzieży, akcesoriów i dodatków użytku domowego powstała we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi. 

W kolekcji widać inspiracje takimi artystami, jak: Bruno Jasieński, Kazimierz Malewicz, Karol Hiller, Jadwiga Sawicka oraz Liam Gillick. Ideą współpracy jest wymiar edukacyjny, powiązanie mody z łódzką instytucją kulturalną oraz jej artystami i zainspirowanie się unikatowymi dziełami muzeum.

W kolekcji damskiej znalazła się m.in. dwustronna kurtka ze stójką, koszulki z reprodukcjami dzieł artystów oraz biżuteria inspirowana ofertą muzeum, wyprodukowana przez łódzką firmę jubilerską, Animal Kingdom.

Kolekcja męska to z kolei zbiór malarstwa pisanego. Znajdziemy tu m.in. słynny „Nuż w bżuhu” Brunona Jasieńskiego na koszulkach i bluzach z bawełny.

Druga kolekcja koncentruje się na modułowości i futurystycznej formie, trzecia – czerpie z projektowania użytkowego i przewodzą jej takie motywy jak: kratka milimetrowa, cyrkiel, ekierka, nadruki typu „Przyszłość”, „Rzemiosło” czy plakat filmowy Wiktora Górki z 1973 roku „Odyseja Kosmiczna”.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również