LutoSłowianie

Orkiestra Marii Pomianowskiej – LutoSłowianie

Orkiestra Marii Pomianowskiej – LutoSłowianie powstała, by zarejestrować koncertowe tournée, powołanej w 2013 roku, Orkiestry Marii Pomianowskiej LutoSłowianie podczas 10. Jubileuszowej edycji Festiwalu Mazowsze w Koronie , projektu z pogranicza muzyki i architektury realizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i lokalnych partnerów.

LutoSłowianie wystąpili w historycznych, zabytkowych wnętrzach w Oleksowie, Chorzelach, Szreńsku, Otwocku, Myszyńcu i Sokołowie Podlaskim.

Jest to kolejny autorski program wybitnej, multiinstrumentalistki Marii Pomianowskiej, po wcześniejszych, znanych Jej projektach Chopin na 5 kontynentach czy Zapomniany dźwięk. Tekla Bądarzewska, ukazujący tym razem muzykę jednego z czołowych kompozytorów XX wieku, Witolda Lutosławskiego przez pryzmat oczekiwań współczesnego odbiorcy. Na płycie zamieszczono studyjne nagrania LutoSłowian (Mała suita, Bukoliki, Melodie ludowe Witolda Lutosławskiego, melodie ludowe z Mazowsza, Biłgorajskiego i Opoczyńskiego) – utworów specjalnie opracowanych w Roku Lutosławskiego przez Marię Pomianowską na Jej oryginalną orkiestrę (fidel płocka, suka biłgorajska, suka mielecka, flety, fujarki, wspak, drumla, skrzypce diabelskie, gitara, akordeon i śpiew).

W nagraniu wzięli udział muzycy : Maria Pomianowska, Paweł Betley, Katarzyna Kamer, Bartłomiej Pałyga, Dima Gorelik i Hubert Gorelik. Czas prezentowanej muzyki wynosi 61 minut 30 sekund. Album jest przygotowany w wersji językowej polsko-angielskiej. Wydawcą płyty jest Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki.

Płytę można nabyć na stronie: http://www.mazowieckaksiazka.pl/index.php?route=product/product&product_id=161

lutoslowianie-500x500

Podziel się wiadomością:

Polecamy również