makijażem

Odpowiednim makijażem można odjąć sobie lat

Zmarszczki i inne niedoskonałości cery często zdradzają metrykę. Aby na co dzień nieco się odmłodzić, można zastosować parę trików kosmetycznych, które odejmą lat. Żelazne zasady odmładzającego make-upu to: niewiele pudru, róż zamiast bronzera i jasny makijaż oka.

– Makijaż odmładzający przede wszystkim musi być delikatny. Kieruję się zasadą im mniej, tym więcej  mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle wizażystka telewizyjna, Agnieszka Grzelak.

Dojrzałe panie powinny wystrzegać się mocnego makijażu. Nie należy stosować zbyt dużo podkładu, a jeśli już, to warto wybierać ten liftingujący. Zwyczajny puder lepiej zastąpić pudrem HD, który jest bardzo drobny i nie podkreśla zmarszczek. W miejsce bronzera warto użyć różu, który odświeży koloryt skóry.

– Jeżeli chodzi o cienie do oczu, to odradzałabym w ogóle jakiekolwiek czernie czy ciemne szarości, bo to wszystko postarza. W ich miejsce lepiej użyć jasnego cienia, zrezygnować z eyelinera, wystarczy sam tusz do rzęs   radzi wizażystka.

Usta dobrze jest podkreślić delikatnym błyszczykiem i nieobciążającą pomadką, ale nie w odcieniu pomarańczowym, ponieważ dodaje on lat.

Przed ważnym wyjściem warto zainwestować w dobre serum liftingujące, które wygładza skórę twarzy. Jednak jest to kosmetyk, którego używać się powinno od czasu do czasu. Na co dzień wystarczy pamiętać o nawilżeniu cery i regularnym stosowaniu odpowiednich do naszego wieku kremów do twarzy.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również